| Blackcat696210 a întrebat:

ma intrebam daca exista cateva remedii ca parul meu sa fie mai des? Am parul destul de rar, de culoare neagra(naturala) e destul de sanatos adica folosesc destul de des uleiuri si masti de par dar nu devine mai des, stiu ca asa e parul meu dar chiar nu exista nici macar un remediu ca sa il am mai des? (nu il am nci extrem de rar dar nici des)

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legat de problema ta, cred ca sfaturile de pe internet nu te pot ajuta si orice recomandare a unui produs oarecare, mai ales ca al faci pe riscul si consecintele tale, iti poate aduce mai multe prejudicii decat beneficii. Trebuie sa mergi la medicul de familie, pentru consultari privind hormonii, au un rol foarte important, ca si stresul sau alte probleme medicale de care nu ai cunostinta.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Uleiurile folosite la radacina, mai rau fac. Fiindca acopera radacina si blocheaza cresterea.

| Blackcat696210 explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Uleiul il aplic cu cateva ore inainte sa ma spal pe cap cu sampon cu keratina si balsam tot cu keratina, foloseam uleiul si inainte sa ma spal cu samponul si balsamul respecitv. Si parul meu era super deteriorat si cadea, cand am inceput sa aplic ulei de ricin si de cocos a inceput sa fie din ce in ce mai sanatos, nu mai cadea si acum are si stralucire si textura fina totusi tot este rar( nu chiar foarte rar mai mult mediu dar il vreau mai des) cred ca pur si simplu asa sunt genele mele mai bine sa il am putin mai rar dar sanatos si frumos, decat sa il am foarte des si sa il am aspru

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru Blackcat696210):

Uleiul ii poate da luciu, dar nu il indeseste. Sunt 2-3 cazuri aici pe TPU care au descris experienta lor cu ulei de ricin si remediul de la medic.