| DiamondCat a întrebat:

Ma puteti ajuta va rog sa imi raspunde-ti la 2 intrebari.
Prima: As dori sa stiu daca samponul,, Herbal essences`` este bun.
A doua: Mai stiti alte remedii pentru cresterea parului, dar rapid, in afara de uleiul de ricin? (Primul care raspunde primeste FUNDA, dar raspunsul sa fie bun si folositor)

Răspuns Câştigător
| anutza a răspuns:

Periaza-ti bine parul. Investeste intr-o perie lata si captusita. Aceasta stimuleaza circulatia sangelui pe scalp. Periaza parul dimineata, si timp de 5 minute seara. Ai grija sa nu se rupa firele de par de la periatul prea intens!

Alta modalitate foarte buna de stimulare a circulatiei sangelui este masajul scalpului. Ori de cate ori ai timp, maseaza pielea capului incet, folosind o miscare circulara. Poti face asta in timp ce te uiti la televizor, inainte de culcare sau chiar cand te speli pe cap.

Drojdia de bere este naturală şi nu este dăunătoare. Luate ca un supliment, ajută atât parul cat si unghiile sa creasca.

Amestecare 5 - 7 picaturi de ulei esential de rozmarin cu şampon blând pentru a consolida şi a stimula creşterea părului

2 răspunsuri:
| buterfly7 a răspuns:

Sampon pentru cresterea parului Favisan, se gaseste la farmacii naturiste, este foarte bun.

| yullya_1779 a răspuns:

Buna din cate am auzit la cei in varsta, apa de ploaie este foarte buna pentru par.