| lolita147 a întrebat:

TPU! Mai sunt 3 zile pana incepe scoala(sau asa cred, nu stiu in ce zi suntem azi). In fine, trec in clasa a 9-a, la unul din cele mai bune licee din oras. Avem uniforma si am auzit ca regimul e destul de strict la aceasta scoala.
In prima zi se vine cu uniforma? Sau venim cum vrem in prima zi si dupa aia incepem sa purtam uniforma? Suna cam stupid, dar pana acum, nici in clasele primare, nici in generale n-am avut uniforme, si nu prea stiu cum sta treaba.
Mersi

Răspuns Câştigător
| Dancer12 a răspuns:

Daca ai uniforma,sau macar o parte din ea, cu siguranta tb sa o porti, mai ales daca liceul este unul strict. La noi in scoala, spre exemplu, nimeni nu este exclus de la purtarea uniformei, oricand.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Daca aveti uniforma obligatorie, atunci mergi in uniforma: vei face o buna impresie inca din prima zi.