| anonim_4396 a întrebat:

Mentionez ca am un par relativ gras. As putea sa folosesc uleiul de masline extravirgin? Daca da, cum sa il aplic pe par? De la radacina?

4 răspunsuri:
| XanderLightBow a răspuns:

Iti recomand sa folosesi sampnuri si balsamuri pentru par deteriorat, iti face parul pufos si nu mai pare gras, Funda?

| dianalalala a răspuns:

In niciuna caz de la radacina daca vrei neaparat sa aplici desi nu iti recomand... doar pe firul de par nu si la radacina. Iar daca vrei un tratament pentru par gras stiu un sampon genial pe care il folosesc si eu de Herbagen il gasesti la palafar, farmacie, la mall sau la orice magazin Dacia Plant. NU mai stiu sigur daca era 10 15 sau 20 de lei da parca 10. :)) http://www.icosmetice.ro/247-sampon-cu-extract-de-urzica-herbagen.html Este genial si ti-l recomand din inima

| Sophie94 a răspuns:

Eu as fi vrut sa folosesc uleiul de masline pentru par, din cauza ca folosesc saptamanal placa.

| OaNy14 a răspuns:

De uleiul de masline nu am auzit.
Dra poti folosi o lamaie stoarsa intr-un litru de apa si aplici dupa ce te-ai spalat te clatesti cu solutia asta...
Si eu am aceeasi problema si functioneaza cu chestia asta..Succes!