| Siminixx a întrebat:

Mi-am cumparat o crema anticelulita Cellufight, m-as apuca cat mai repede sa o folosesc pentru ca odata cu sarcina am acumulat si mai mult "aspect de coaja de portocala". Ceea ce nu înteleg este de ce nu o pot folosi femeile care alapteaza?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Deoarece prin piele, din crema, se absorb substate care apoi trec din sangele tau in lapte si sunt otravitoare pentru copil. O poti folosi imediat cum opresti alaptarea.

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Cred ca aceasta crema iti induce anumite substante in piele care pot interveni in alaptare. Daca nu e recomandat, n-o folosi. happy