| Mirrinda a întrebat:

Buna TPU.O sa va povestesc cate putin din problemele pe care le am si as dori sa ma ajutati va rog frumos. Problema este la mine.Niciodata nu sunt multumita de cum arat, si nu ma refer la haine. 1) Am o problema cu parul meu. Nu-mi mai creste, chiar nu stiu de ce.Imi tai varfurile o data la 2-3 luni, fac un fel de tratament si folosesc "Lotiune regeneranta cu petroleum" de la Gerovital, mananc sanatos nu zic ca nu, imi masez scalpul (pentru ca am auzit ca ajuta), il pieptan mereu cu o perie moale si tot nu-mi creste. (Am uitat sa mentionez ca il am ondulat la varfuri si in scari, si poate ca nu prea se observa cand creste, dar problema este ca astept de vreo 2 sau 3 ani sa-mi creasca si e tot la aceeasi lungime si nu mai stiu ce sa fac, credeti-ma sad. 2) In ultimul timp am pus cateva kilograme in plus. nu multe dar totusi se observa si as vrea sa mai slabesc macar putin pana incepe scoala. Va rog daca puteti sa-mi dati niste exercitii ceva. Si 3) Am o problema cu tenul. Am cosuri pe frunte, nu stiu de ce dar am doar pe frunte., stiu ca asa este sa fii adolescent si multi dintre voi o sa-mi spuneti ca nu prea am ce sa fac, dar eu sunt sigura ca totusi exista o solutie. Va multumesc din suflet ca ati citit tot si astept cat mai multe raspunsuri. Va rog chiar am nevoie de ajutor, imediat incepe scoala peste o saptamana si ceva si vreau sa fiu mai altfel, nu sa rada toti de mine sad. M-am saturat ca (virgula) colegii mei sa stea cu mine doar cand au nevoie sa-i ajut la teme sad sau ceva de genul asta si dupa aia sa ma vorbeasca pe la spate si sa rada de cum arat. Dau funda la cel mai bun raspuns dar sa stiti ca toate conteaza si sunt folositoare, nu doar cel ce primeste fundita. Va multumesc din nou. Va doresc o zi buna happy!

Răspuns Câştigător
| onecolorfulldream a răspuns:

1.pentru par poti folosi o masca de par cu:ulei de masline(2 lingurite), ulei de ricin(1 lingurita), vitamina A-1lingurita(ultimele 2 le gasesti la farmacie, sunt ieftine) pe care o tii in jur de 30-40 min dupa care te speli bine bine pe cap (2-3 ori). dupa asta poti folosi Placenta de la Kalos.o aplici dar ai grija sa nu dai pe prea aproape de radacina parului(daca faci asta parul va avea aspect gras). stai cu ea 5-10 min si apoi clatesti bine parul. Masca cu ulei de masline, ricin si vitamina A ar fi bine sa fie facuta o data pe saptamana, iar placenta la 2 saptamani.
2.pentru kg in plus incearca sa faci miscare, inainte de fiecare masa bea 300 ml de apa si manaca fructe si legume, fara cartofi prajiti.
3.pentru cosuri foloseste zinerit (il gasesti la farmacie )sau stai la soare.soarele usuca cosurile -eu vara n am nici o problema cu cosurile.
Succes!

4 răspunsuri:
| ℓσяєภยş a răspuns:

1) Parul cum e ondulat probabil nu-l vezi crescandu-l.Cine stie?
2)Alearga seara sau chiar dimineata pentru a scapa de kilogramele in plus.Mananca sanatos, dar nu stiu daca intr-o saptamana scapi de kilogramele nedorite.
3)Spala-te in fiecare zi pe fata(dimineata si seara) si da-te cu crema de galbenele pe cosuri, daca nu ajute, du-te la farmacie sa-ti dea alta crema sau du-te chiar la dermatolog.

| Mirrinda explică (pentru ℓσяєภยş):

Multumesc pentru raspuns happy.

| mariutza21 a răspuns:

Buna
Incearca sa fii multumita ca esti originala, ai un par deosebit, fata si ten deosebit, Tu est deosebita! Incearca sa te geandesti ca nimeni nu este ca tine, chiar daca ai pus kg pe tine, ai cosuri si nu iti creste parul, nu exista o alta persoana ca tine. Incearca sa te gandesti ca altii au probleme mult mai mari cu parul, cosurile si e normal sa te mai ingrasi putin. Si in legatura cu colegii, incearca sa fii mai ferma si sa nu le mai dai la toti temele si sa-i ajuti pe cei care nu sunt recunoscatori. Si eu sunt la fel, ce-i drept, la mate, chimie si fizica dau la toti temele si dupa ma barfesc pe la spate! Incearca sa nu-ti mai pese de ce zic altii!
Bafta! Si sper sa-ti faci o parare mai buna despre tine!

| Mirrinda explică (pentru mariutza21):

Iti multumesc foarte mult. Raspunsul tau chiar m-a facut sa am mai multa incredere in mine. happy