| CristinaLăvMucAnonim a întrebat:

Pașteți fericiți! Am 13 ani, adică de ieri într-o lună fac xD. Și aș vrea să știu ce machiaj mi s'ar potrivi pentru școală. Eu de obicei mă rezum doar la rimel, dar vreau parcă ceva mai mult. M'am plictisit doar de rimel, deci ce'mi recomandați?
P. S. :Nu vreau sa aud chestii de genul : "Ești prea mică.", "O să arăți ca dracu` la 20 de ani", etc. Toate chestiile care țin de machiatul la acestă vârstă, mai exact. Cine vrea să spună chestia asta. Sa nu se mai obosească să scrie. Fundiță, normal, așa cum v'am obișnuit.

23 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Un machiaj care sa-ti faca ochii mari si umezi ca la vaca! Paste tu fericita, bovino!

| Patrăţel a răspuns (pentru noktambul):

rolling on the floor))))))))))))))))))))))).
Era sa mor de ras cand am ciiitit!rolling on the floor))

| CristinaLăvMucAnonim explică (pentru Patrăţel):

Ești de aceeași părere cu mine? Adică. și tu crezi ca acest răspuns nu îsi are locul raised eyebrows?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma dau cu creion, baton corector, blush si luciu de buze si am 12 ani, nu ii baga in seama pe prostii care zic ca esti prea mica. Machiajul poate fi folosit cand ai nevoie, daca iti vei neglija tenul mai tarziu vei arata rau.

| CityOfSatan a răspuns:

Cum sa ne abtinem fata?! Ai 12 ani, nici nu ti s-a uscat coaja de ou bine de pe fund si tu te machiezilaughingFraate! Sunt sigura ca esti frumoasa si naturala! Asa ca..Profita de copilarie pana cand esti copil, iti vor lipsi vremurile cand nu erai nevoita sa stai o ora in fata oglinzii...In fine, fa ce vrei!

| CristinaLăvMucAnonim explică (pentru CityOfSatan):

Am 13 fără o lună, în fine, nu prea contează asta. Faza e că dacă la noi la școală nu ești MĂCAR dată cu rimel, râde toată lumea și chestii de genu`. Dacă ai chestii de obiectat, ține'le pentru tinewinking. Merci ca ți'ai spus părerea oh go on!

| Patrăţel a răspuns (pentru CristinaLăvMucAnonim):

Ce chestie. Cat de absurd, superficial, si prost sa fii sa razi ca cineva nu este machiat. Acum serios, mi se pare cel mai stupid lucru pe care l-am auzit in viata mea. Ce este asa amuzant in faptul ca nu esti machiat? Scoala este un loc in care sa inveti, nu sa te duci cu tone de fard! Cand iesi in oras e altceva, si daca nu te machiezi la scoala nu inseamna ca nu esti ''cul'' inseamna ca te respecti oh go on!

| CityOfSatan a răspuns (pentru CristinaLăvMucAnonim):

Fataa, e democratie! Ai pus o intrebare, eu mi-am spus parerea! Oricum alegerea ta, daca fetele de la tine din scoala si-o trag in baie, o faci si tu ca sa nu rada de tine? Nu fi banala! Nu fi comuna! Fi tu! Fi speciala, oricum treaba ta!big grin

| CristinaLăvMucAnonim explică (pentru Patrăţel):

Eu nu râd de persoanele care nu se machiază, dar ele râd de mine oh go on.

| CristinaLăvMucAnonim explică (pentru CityOfSatan):

Okey, merci de sfat :*!

| Patrăţel a răspuns (pentru CristinaLăvMucAnonim):

Si daca rad ele ce? Nu le baga in seama! Nici ele nu sunt perfecte si cu atat mai mult ca se si machiaza.Probabil ele au nevoie de machiaj ca sa-si acopere uratenia exterioara ca deh.

| thecakeisalie a răspuns:

Din partea mea, un pumn.

| Rosimina a răspuns:

Pai cum sanu comenteze cineva spunanduti ESTI MUUUULT PREAAA MICAAAA pentru machiaj? Ce vrei sa pari tu mai matura sau ce? straight face Io la 12 aniwinking imi scoteam muci din nas cu degetu si din cand in cand ma jucam cu papusilewinking Si tu te machiez mai ales PENTRU SCOALA. iti arde de ti'e fata mea din cate vad nu de invatatura...Eram mama tawinking iti dadeam sangele pa ochi pa nas peste tot daca te vedam cu machiaj la anii astia.

| xCristianx a răspuns:

Un machiaj original cu doi pumni in fiecare ochi si unul in gura.paste fericita!

| Rosimina a răspuns (pentru xCristianx):

Adevarat! rolling on the floor Si mai vorbea fetita asta de ''pitioance''[am vazut la intrebarile ei laughing) cand ei la 12 anii ii arde de...

| xCristianx a răspuns (pentru Rosimina):

O yeah! ii arde de...

| CristinaLăvMucAnonim explică (pentru Rosimina):

Nu crezi că ești cam penibilă? Gata, ți'ai spus părerea, nu trebuie să mai amplifici atât. Am înțeles, nu ești de acord cu machiatul la vârsta asta, dar părerile tale ține-le pentru tine, ok?

| Rosimina a răspuns (pentru CristinaLăvMucAnonim):

Pai fata mea..scuzama dar in viata trebuie sa stii sa auzi si parerile de rauwinking chit ca iti voncine..sau nuwinking Dar esti prea mica sa intelegi ceva de cenuwinking si am vazut ca ai spus ''inscoalamea daca nu ai cel putin rimel rade lumea de tine'' rolling on the floor Penibil sunteti voi pii din ziua de aziwinking Cautati sa fiti frumoase pentru ca va critica altii da cand voi...sunteti chinuiti de viata.

| Mariiuca112 a răspuns:

Poti sa adaugi gloss si fard de obraz, sper ca te-am ajutat.

| xzzyzy a răspuns:

Pai... depinde ce iti place, ai putea incerca sa te conturezi in creion dermatograf sau sa iti faci o codita cu tus. Apropo cand folosesti creionul ar fi mai bine sa te dai si pe partea mai lucioasa de sub ochi ca sa se vada ochiul negru complet (cam asa http://www.google.com/......tp?/imgres r:32, s:112, i:199);). Iar tusul il poti folosi intr-o gramada de moduri, ai pute face doar o linie subtire si o codita(de obicei nu foarte lunga mai ales ca vorbim de scoala si nu e nevoie de complicatii si trebuie sa nu dureze o eternitate: http://www.google.com/......tp?/imgres r:29, s:0, i:123.
Alt sfat: foloseste fond de ten ca sa se lipeasca machiajul bine;), si sa stii ca nu e neaparat necesar sa le folosesti pe toate, eu am 14 si la scoala ma dau doar cu creion;) (rareori si cu rimel), sar mai sunt si zile in care ma dau cu creion doar in partea de jos a ochiului si imi fac o codita cu tus(cateodata chiar fara creion sau fara tus), sau catodata imi conturez doar partea de sus a ochiului cu creion (http://www.google.com/......tp?/imgres r:0, s:36, i:179)
Bafta! Nu ii baga in seama pe cei care iti zic ca esti prea tanara ca sa te machezi! Sunt extrem de enervanti!;)

| BiscuiteCuCrema a răspuns:

Nu-i baga in seama pe astia de se dau interesanti pe TPU laughing)) stiu cum e la o scoala de " fite ", in care trebuie sa te imbraci + incalti + accesorizezi + machiezi de la si cu cele mai mari firme!
Pe langa rimel, se mai poate pe linia apei cu creion dermatograf si eventual o codita cu tus.

| mayyapink a răspuns:

Eu ma dau cu rimel si creion de ochi AAAHH si sa nu uitam de putin luciu de buzehappy:*