| anonim_4396 a întrebat:

Pe 14 iunie merg cu clasa in tabara la mare ( sunt a 10a) si nu stiu ce costum de baie sa-mi iau,, pentru ca sunt foarte slaba, am 1, 70 m si 52 de kg,,, 90-64-95 astea sunt masurile.
Fetele din clasa zic ca sunt numai bine, mai ales in costum de baie o sa arat super dar eu nu am aceeasi parere. straight face
Eu ma vad in oglinda chiar foarte slaba, nu-mi place deloc.
Exista anumite trucuri care ma fac sa arat mai grasa? Am inteles ca imprimeurile colorate pe costume de baie dau volum thinking

1 răspuns:
| Alexaaxc a răspuns:

Si imprimeurile colorate dar si modelele. Spre exemplu opteaza pentru un bikini-trebuie doar sa iasa in evidenta si faptul ca ai un abdomen plat-care sa aiba cupele in forma de triunghi si ca imprimeu dungi verticale. Acestea dau volum fix acolo unde trebuie si avantajeaza fetele slabe. Daca alegi buline atunci ai grija la combinatia de culori-daca ai o nuanta de piele mai deschisa alege ceva mov, o tenta mai linistita.
poti sa alei si un costum de baie intreg decupat in laterale desi cred ca va fi greu sa gasesti unul. Acopera mai mult dar iti va modela silueta frumos iar un imprimeu ar face sa pari ca esti mai plinuta decat in realitate.
Iti poti lega un sal in jurul soldurilor-diferenta de volum dintre jumatatile corpului arata frumos si te avantajeaza.
Eu am 1.73 si 50 de kg si sunt foarte bine, nici slaba, nici grasa. Fiecare se vede intr-un fel anume iar cu timpul vei ajunge sa te simti increzatoare si sexy in pielea ta in loc sa iti gasesti diferite complexe inexistente.