| Camelutsaa a întrebat:

Buna,TPU. Peste 2 saptamani ma duc la mare si vreau sa ma bronzez mult de tot. adica vreau sa fiu "neagra",insa fara sa ma cojesc. Am un ulei de plaja de la Nivea, dar altceva ce ma poate ajuta...?

8 răspunsuri:
| DennK a răspuns:

Deci, eu merg luni, o saptamana si vreau acelasi lucru. Eu mi-am luat o droaie de produse, si da, o sa le folosesc pe toate! laughing
Iti spun, in ordinea in care o sa le aplic, produsele pe care o sa le folosesc eu [toate sunt de la Avon & Anew] :
1. Anew Solar Advance, un tubulet cu 2 capete: unul cu crema pentru ochi, unul gloss de buze, ambele SPF 30 [ sunt foarte consistente]
2. Anew Sunscreen Face Lotion SPF 50 [ Crema de fata cu factor de protectie ridicat ]
3. Pe corp, inainte sa aplic crema cu factor de protectie, Avon sun plus Maxi Tan - Lotiune hidratanta cu Beta Caroten - accentueaza bronzul si nu lasa bronzul sa se ia, bronzul o sa intre direct in piele.
4. Crema cu SPF 30 pentru corp
5. Inainte sa plec de pe plaja cu vreo 10 - 15 minute, o sa ma dau cu un spray pentru accentuarea bronzului [ Tan Enhancing Oil Spray - sun+ Maxi Tan ].
Si, gata! Intr-o zi ma bronzez cat se bronzeaza altele intr-o saptamana poate! big grin
P.S. : Crema de soare pentru corp trebuie reaplicata odata la 1 ora - 1 ora jumatate. Iar cea pentru fata la fel!
Produsele insirate mai sus sunt foarte accesibile, total costa cam 60 de lei. Poate 50 daca nu ma insel. happy

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Ulei de masline

| sparky34 a răspuns:

Ca sa nu se cojeasca piele trebuie sa stai treptat la soare ca sa te bronzezi. De exemplu sa nu mergi sa stai chiar din prima o zii intreaga.

| мαrrýиєlα a răspuns:

Buna!
+ Incearca uleiul de masaline e foarte bun, eu eram alba si am folosit si eu uleiul de masaline si am un bronz foarte frumos.
Pa-pa!

| Camelutsaa explică (pentru мαrrýиєlα):

Eu nu sunt chiar alba alba la piele si cum ies afara, mi se inrosesc picioarele de la soare, lucru care imi arata ca ma bronzez repede. de ars nu ma ard ca stiu cum sa stau la soare. nu vreau sa-mi incarca pielea cu multe lotiuni din astea. si uleiul de masline normal? Adica il cumpar de la magazin? sau cum?

| мαrrýиєlα a răspuns (pentru Camelutsaa):

Da ulei de masaline normal si mai exista si creme dar uleiul de masaline e mai natural.

| Mihriban a răspuns:

Buna happy Poti folosii uleiul de masline, este foarte bun, sau ulei johnsons baby [acela pentru copii] big grin Eu una le-am folosit pe amandoua, si nu am avut probleme! happy

| DariaAmalia a răspuns:

Ca sa te bronzezi foarte rapid iti recomand uleiul de masline...il aplici pe piele dupa care trebuie sa stai o ora la soare, apoi te uzi unpic cu apa si ramai la bronzat.Crede-ma o sa ai un bronz super si foarte uniform... Am incercat!