| ONU_2429 a întrebat:

Buna TPU prietena mea a reusit sa capete un herpes destul de urat(de la un aiurit de gloss)
SI eu na dupa 2 zile in care nu am vazut-o am asrutato cat am putut de mult.
As putea capata si eu un herpes?

Raspunsul cel mai aproape de adevar primeste FUNDITAbig grin

Răspuns Câştigător
| alinutza4a a răspuns:

Depinde de sistemul tau imunitar. poti sa faci, poti sa nu faci. cel mai probabil o sa faci, dar ai grija poti sa-i spui sa aiba grija sa nu stea mult la soare pentru ca poate si asta a contribuit la aparitia herpesului. bafta:*

8 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

Nu prea ai cum sa iei herpesul deoarece acesta este un virus herpetic. Dar daca esti mai "imun" nu ti se intampla nimic
cum am spus acest virus nu prea se ia decat genetic din cate stiu

| asya a răspuns:

Da, ai putea lua si tu! Daca esti norocos scapitongue

| Floreenofficial a răspuns:

Da.sigur ca da! virusii sunt acolo si sunt activi!
http://www.google.ro/......tp?/search

| music4ever a răspuns:

Nu are herpes si mie mi se intampla des zii sa mearga la dermatolog sai prescrie un medicament si de la ala trece npc:d

| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Ai putea sa iei insa nu este sigur sper sa nu ti se intample nimic

| Lorien_2084 a răspuns:

De luat, l-ai luat cu bio. Insa daca ai un sistem imunitar care e ok, e posibil sa nu se manifeste niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca are herpes. Mi s-a intamplat si mie sa folosesc un gloss mai vechi si mi s-au iritat buzele, adica mi s-au`conturat`ca si cum m-as fi dat cu contur de buze si cam durea.Ca sa treaca ii trebuie un struguras de la farmacie `nivea`. Apropo, herpesul e contagios.

| Carmen15_7371 a răspuns:

Da, sigur il vei lua.pentru.ca se spune ca se ia de pe gura de la sticla care nu e chiar direct de la om, iar tu il iei acum directtongue, scuze dar asta e advbig grin, Funditatongue?