| JustDoIT11 a întrebat:

Puteti sa-mi dati si mie niste idei de exercitii fizice pentru un corp fumos? Eu plec in curand la mare si nu stiu ce exercitii sa fac, pentru a atrage toate privirile. Su niste creme pe langa exercitii etc. eu sunt inalta si vreau sa profit de asta in acest an. Dau funda. Multumesc!

12 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Iti faci abonament la o sala de fitness..si vorbesti cu un antrenor sa iti faca un program eficient, sau iti ei un abonemant la pilates, sau descarci un program de pe net, dar vezi ca rezultatele nu apar imediat

| unknownn a răspuns:

Iti iei chilotii din aia cu ata-n cur si fara sutien, si o sa atragi privirilehappy.

| Xtadelo a răspuns:

Costumul de baie face tot ( Mai ales daca ai un body )winking

| ThEEmperoR a răspuns:

Buna. Daca ai 16 ani te poti duce la sala si sa faci exercitii. Daca nu iti permiti asta sau nai 16 ani, du-te la un sport (la inot, tenis de camp). Sau du-te in fiecare zi in parc si alearga usor 2-3 ore.

| Pimpux a răspuns:

Mda...sigur, crezi ca in cateva zile poti deveni sex simbol?

| JustDoIT11 explică (pentru Pimpux):

Plec pe 28 august, nu in cateva zile laughing

| Pimpux a răspuns (pentru JustDoIT11):

Dupa cum spuneam, in cateva zile crezi ca rezolvi ceva? iti trebuie, ca sa zic asa, macar 3 luni sa se vada ceva..ai de tras ca lumea.

| melissaandra a răspuns:

Pai eu ti-as recomanda sa bei un pahar mare de apa dimineata si seara iar ca exercitii sa faci genoflexiuni deoarece tonifiaza corpul iar mancarea pe care o consumi sa fie bazata pe fructe si legume fara ulei sau prajeli si cat mai multe salate sa mananci deoarece slabesti si te mentii sanatos si sa nu te infometezi deoarece atunci mai rau o sa te ingrasi.dai funda?

| Sorin24 a răspuns:

Cel mai usor mod de a avea un corp frumos si tonifiat este de a practica pilates.big grinD cauta pe google

| alexandracazan a răspuns:

Pentru un abdomen frumos iti recomand activia ciar e bun si exercitii ai putea face abdomene si barcute ai mai putea alerga macar 30 de minute in fiecare seara pana mergi la mare ca sa te mentii in forma si sa ai un corp cat mai frumos....si creme...eu imi algeam cremele de corp până acum astfel :
în primul rând după parfum. Miroseau a ceva yummy cu atât mai bine. Aveam alegeri gurmande. Vanilie, ciocolată, cireșe, zmeură, struguri, pepene...Nu înseamnă că am avut toate aceste arome dar cel puțin acestea mă atrăgeau. Și binînțeles florale, începând cu trandafirul pentru care am dezvoltat o pasiune, florile de cireș (asta e și ultima mea loțiune, Cherry Blossom de la L Occitane) și alte și alte parfumuri.
Al doilea criteriu era textura. Nu îmi plac cremele care intră în piele imediat. Nu pot să mă bucur de masaj....sau auto-masaj! haha...Pur și simplu trebuie să mai pun și să mai pun tocmai din cauza texturii. Prefer ceva mai cremos, nu fluid, deși nici untul foarte gros nu îmi place (am avut unul de la Manufacutura) pentru că e mai greu de folosit.

| aduu a răspuns:

Cel mai sigur du-te la o sala din apropiere unde nu costa multa si poti slabi repede ( te poti intretine ) si incearca sa mananci multe fructe. Poti face niste abdomene, flotari, genoflexiui, sarituri, alergari etc. Funda?puppy dog eyes