| Lime a întrebat:

Buna TPU :* Putin ajutor pentru o sprancenata? big grin

Am 15 ani si as vrea sa ma pensez (am sprancenele grosute si brunete). Nu ar fi o problema asa de mare pensatul sprancenelor daca nu ar fi... Mama (stapanul casei) ca tata ma lasa.
Credeti ca e o problema pensatul la varsta asta?
Am incercat odata sa ma pensez iar cand a vazut mama, ehee laughing!, pana nu a spus la toata familia ce fiica "grozava" are nu s-a lasat (nu le-am sricat si oricum nu m-am bagat la forme, doar pe margini). Noroc de surorile mele (au peste 20 de ani) ca mi-au luat apararea, au zis ca nu e o crima si e varsta. Da de atunci se uita mereu la sprancenele mele sa vada daca am mai atins vreun fir de parlaughing.
Inca nu ma deranjeaza EXAGERAT de mult (nu exagerat...) aspectul lor dar nu vad nimic rau daca l-as imbunatati. Ultima data cand vroiam sa fac ceva de genu (mustacioara, deh, cat m-a deranjat) nu a mers cu binisorul, nici dupa ce au rogato si surorile mele pe maicamea, a trebuit sa recurg la penseta din dotare, bine macar ca nu a observat.
Voi ce parere aveti? Cat sa mai astept? 20 de ani? laughing Cum sa o conving?

P. S. daca vreau sa ma apuc intr-un an de asta trebuie sa incep de pe acum sa imi fac un plan de apropouri si rugaminti;
& scuze ca v-am stresat cu zeci de parantezehee hee;
& la salon costa 10 lei;
& stie o colega o doamna care o penseaza bine pe mama ei si costa doar 5 lei;

bye!

pup:*:*

Răspuns Câştigător
| Muflă a răspuns:

Eu zic să te duci la salon sau la cineva care ştie să penseze ca lumea... Nu te băga tu că o să ţi le faci varză. Şi eu mă simţeam foarte prost cu ele groase, nu poţi să stai aşa. Fă-o fără să ştie, n-ai de-ales. O să înţeleagă până la urmă că ai crescut şi o să se obişnuiască cu ideea.

5 răspunsuri:
| anamaryya_9939 a răspuns:

Nu mi s-ar parea o crima pensatul. la varsta ta ar cam trebui sa incerci.sau daca nu explica-i mamei tale ca toate fetele fac asta. la aceasta varsta

| ziper94 a răspuns:

Nu`i nici o problema
Eu sunt baiat si m`am pensat laughing ( la 15 ani )
Si nu o baga pe mama ta in seama pentru ca nu are ce sa iti faca
Oricum ii decizia ta ce faci si explica-i la maicata ca trebuie sa arati bine la varsta asta pentru baieti si bla bla bla... o aburesti tu cumva laughing
De la o vreme oricum nu o sa ii mai pese daca tu o sa te tot pensezi

Succes! :*

| Vampixu a răspuns:

Eu ma pensez de la varsta de 12 ani straight face
Chiar mama m-a pensat prima data`.
eu consider ca nu exista o varsta anume pentru asa ceva`.

| Lime explică:

Ce ma mai gandeam. Sa vorbesc cu sor'mea, poate ma ajuta ea, e f de treaba si poate o convinge (desi nu prea cred) doar ca e plecata, vine acasa de 2-3 ori pe an (e la Bucuresti). Daca nu actionam metoda dura laughing, planul B, desi am mai facut asta si nu prea a avut efectele dorite. Cred ca si din vina mea ca ma lasasem de pensat dupa ce a trebuit sa ascult reprosurile aduse, iar cu o pereche de ochi ce te supravegheaza mereu e cam greu.

P.S: mama e profesoara la scoala unde invat eu si ea zice ca "vai, comenteaza profesoarele cand o sa te vada pensata ca toate..." si cica o fac de ras...mda raised eyebrows ce sa le faci?
Sau zice ca vin examenele si nu asta ar trebui sa ma preocupe pe mine. oricum nu m-ar afecta.

| lllaaauuu a răspuns:

Mie mi se pare foarte normal.mai ales ca doar ''indepartezi''firele care sunt in plus, si nu le strici forma initiala. Cred ca mama ta ar trebui sa inteleaga, nu cred ca ei i-ar placea sa stea o luna sau 2 fara sa se penseze! big grin :*:*:*:*:*