| Meily708 a întrebat:

spuneti-mi ce frukte te ingrasa si care nu? Mersi anticipat

9 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

Buna!
Niciun fruct nu ingrasa. Chiar daca au putin mai multe calorii, NU INGRASA pentru ca, in comparatie cu numarul de calorii al altor alimente, cel al fructelor este extrem de mic.
Cel mai bine ar fi sa consumi fructe cu calorii negative: ananas,lamiie,capsuni,mango,zmeura,afine,portocale, grapefruit, mere. In timp ce aceste fructe sunt digerate, organismul consuma mai multe calorii decat au fructele.
Pa, pa!

| ICanSeeAll a răspuns:

Nu ingrasa fructele. Poti manca linistita.

| SamSon a răspuns:

Fructele nu ingrasa, este bine sa consumi fructe si legume regulat happy

| 0PopaPorno a răspuns:

Degeaba spun unii ca niciun fruct nu ingrasa, Sa stii ca este un fruct care ingrasa:banana! In rest niciun fruct nu ingrasawinking

| Larisa999 a răspuns:

Nici un fruct nu ingrasa atata timp cat le manci incet si nu multe. Pentru ca ti se baloneaza burta de la multe fructe happy

| ċønŧraśŧ a răspuns:

Fructele nu ingrasa, din contra sunt sanatoasewinking
trebuie sa mananci cat mai multe fructe si legumebatting eyelashes

| VecheaȘosetuță a răspuns:

Da, toți au răspuns greșit în afară de @Edward. E adevărat că bananele îngrașă, însă numai dacă mănânci în cantitate mai mare de 5.

| emaligia a răspuns:

Fructele nu ingrasa, doar ca unele precum bananele, strugurii, prunele contin mai multe calorii decat restul fructelor si asta pentru ca sunt dulci, deoarece contin fructoza si se stie ca fructoza poate inlocui cu succes zaharul in orice combinatie! Si ai grija ca fructele constipa, nu exagera! Fructele se consuma intre mese, la ora 10 si la ora 16, sau depinde ce program de masa ai, in orice caz nu inainte cu 2 ore de masa si nici la mai putin de 2 ore fata de urmatoarea masa. Succes!

| dennisa9999 a răspuns:

Fructele nu ingrasa dar daca vrei sa slabesti mai usor fara sa te infometezi incearca sa nu ma mainanci dupa 7