| cryss_6160 a întrebat:

Spuneti si mie un tratament pentru unghi ca sa :
1) Sa nu se mai exfolieze(am o mare problema pentru ca mi se exfoliata foarte des unghiile)
2)Pentru cresterea sau intarirea lor(imi cresc foarte incet...sau cel putin mie asa mi se pare pentru ca se rup fooarte repede).
Dau fundita + voturi tuturor!

Răspuns Câştigător
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna! Acceasi problema am si eu, si am incercat tot felul de lacuri intaritoare si protectoarea insa fara niciun rezultat. Am auzit ca e un tratament foarte bun sa incalzesti putin ulei de masline+ulei de ricin si sa tii unghiile cate 20min in acel ulei caldut si sa repeti procedura de 2-3-4 ori pe saptamana (depinde cat timp ai la dispozitie, poti face acest tratament si zi de zi). Si am auzit ca da rezultate foarte bune. Si inca o chestie.incearca sa mananci cat mai sanatos, fara sucuri acidulate si mancaruri grele.Bazeaza-te mult pe carne alba,fructe,legume,ceaiuri pentru ca alimentatia noastra se reflecta asupra unghiilor noastre,parului nostru, tenului nostru, etc. Sper ca ti-am fost de folos cat de cat. Te pup.

9 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Trebuie să bei foarte multe lactate, deoarece conţin Ca(calciu)şi ajută la prevenirea ruperii/exfolierii unghiilor. De asemenea, trebuie să bei şi foarte multe lichide, pentru că lipsa hidratării favorizează ruperea şi exfolierea unghiilor. Pentru creşterea şi menţinerea lor lungi, îţi recomand loţiunea tratament pentru unghii de la Farmec, ce conţine vitamina B5.Aceasta costă în jur de 5-7 lei, şi arată ca un lac de unghii. Ai grijă să nu îţi tai pieliţele înainte să o foloseşti, deoarece conţine formaldehidă şi te vor ustura îngrozitor.În prima săptămână se foloseşte zilnic, după care se aplică de 2-3 ori pe săptămână.
Baftă!

| Tanea154 a răspuns (pentru fustiteTUTU):

Am incercat dar nu se primesteeeeee

| fustiteTUTU a răspuns (pentru Tanea154):

Cum adica nu se primeste? Comenzile se fac online cu livrare in toata tara.

| Tanea154 a răspuns (pentru fustiteTUTU):

Pai nu stiu am comandat deja de 7-8 ori si nici odata nu mi-a venit comanda

| fustiteTUTU a răspuns (pentru Tanea154):

Se poate sa-mi spui pe ce nume? Ca sa pot verifica. Doar numele si localitatea ca sa gasesc eu. Multumesc.

| Tanea154 a răspuns (pentru fustiteTUTU):

Bucuresti b-dul regina Elizabeta

| fustiteTUTU a răspuns (pentru Tanea154):

Si numele pe care ai facut comanda?

| fustiteTUTU a răspuns (pentru Tanea154):

Comanda nu a fost facuta. Iar credibilitatea ta lasa de dorit.