| SuperGirl2001 a întrebat:

Stie cineva cum pot scapa de urmele de la cosuri? Acum imi apar cosuri ocazional si am pielea usor uscata. Imi puteti recomanda o crema, preferabil una pe care sa o gasesc in farmacie? Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Incearca sa folosesti suc de lamaie, e natural si are astfel de efecte, sau cuburi de gheata, te masezi cu ele circular pe fata cam o data la 2-3 zile seara sau dimineata dupa demachiere (gheata e de asemenea si o lotiune tonica naturala).

| NH4OH a răspuns:

Asta e o problemă delicată în care nu ar trebui să ceri sfaturi după ureche. Mai bine du-te la dermatolog, iar el îți va da o cremă, ceva care să te ajute și în privința petelor și a pielii tale uscate sau în cel mai rău caz întreab-o pe farmacistă.
Sau poți căuta pe internet " creme împotriva petelor pentru piele uscată " sau " creme pentru pete" / " creme pentru piele uscată".