| turquoise193 a întrebat:

Bună TPU, ştie cineva o metodă de a-ţi vopsi părul roşcat dar care să se ducă după 2-3 spălări? (am părul blond închis şi lung, nevopsit)

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Fără spray şi nuanţator. Spray-urile conţin chimicale, iar nuanţatorul arde părul în ultimul hal.
Îţi recomand violetul de genţiană. Se găseşte la farmacie la 4-5 lei, maxim şi nu dăunează cu absolut nimic părului. S-ar putea să iasă o nuanţă spre mov, dacă îl aplici aşa cum e. Dacă vrei mai spre roşu/roz îl diluezi cu puţină apă. Pui pe vată/dischetă demachiantă şi aplici pe păr(dacă vrei şuviţe). Pentru tot părul eu zic să iei 2 sticluţe. Din câte ştiu au 15-30 ml. Îl folosesc de 2 ani şi n-am probleme, la fel ca albastrul de metil.

2 răspunsuri:
| Ekcstsy a răspuns:

Cu nuantator

| elenuyzy a răspuns:

Stiu ca existau niste spray-uri pentru vopsit. dupa cateva spalari se ducea culoarea. si mai exista si la farmacie o solutie dar nu stiu cum se cheama, poti sa te interesezi.tot asa, se spala repede.