| AnUser a întrebat:

Stie cineva un remediu eficient pentru acnee?

Răspuns Câştigător
| DiaDianne a răspuns:

Fiecare ten e diferit iar tratamentul depinde de cat de grava este forma ta de acnee. Eu m-am luptat cu acneea aproape doi ani pana am decis sa merg la un dermatolog. Mi-a prescris niște pastile, Roacutane, iar după o luna am văzut rezultate. Acum am tenul perfect. Dacă nu ai o forma grava de acnee poți încerca de la farmacie o crema foarte buna Acneout, costa în jur de 50 de lei, dar o recomand.Insa cel mai bine e sa vezi un dermatolog, nu vei regreta.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eryfluid. La mine, la sora-mea si la inca vreo doua prietene a mers. Il gasesti la Sensiblue.

| thewomaninwhite a răspuns:

Eu folosesc un tratament alternant cu zynerit si sapun cu sulf.

| dianabaumli a răspuns:

Exista numeroase metode, naturale si mai putin naturale.:)
Iti sfatuiesc sa citesti acest articol.
http://trenda.ro/frumusete/tratament-acnee/

| nustiucenumesapun123 a răspuns:

Masti cu argila, zeama de lamaie, usturoi, creme de la farmacie
gasesti cum sa le aplici pe primele 3 pe net