| melittlelioness a întrebat:

stie cineva un remediu sigur pentru pistrui?
nu ii mai suport, mai ales ca odata cu aparitia caldurii si expuneri mari la soare s.au accentuat
Funda, vot si mii de multumiri

5 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

Curata-ti tenul cu lapte acru. Acidul lactic va avea un efect foarte gentil de exfoliere, fara sa-ti irite sau sa-ti usuce pielea.
Zeama de lamaie este unul dintre cele mai folosite si mai eficiente remedii impotriva pistruilor. Nu este cazul sa-ti freci fata cu o felie de lamaie. Tamponeaza-ti pielea usor cu sucul provenit dintr-o jumatate de lamaie stoarsa.
Mastile pe baza de caise, capsuni si castraveti decoloreaza pistruii daca le aplici in ziua in care acestia au aparut.
Daca ai tenul gras, poti sa te dai mai intai cu putina zeama de lamaie, sa stergi surplusul cu un servetel si apoi sa aplici o masca de smantana pe care o tii 10 minute.

| Andrei260 a răspuns:

Vorbeste cu mama ta

| raadus a răspuns:

Incearca sa iti daci o masca cu miere de 2 ori pe zi, dimineata si seara. Sper sa te fii ajutat