| Uza a întrebat:

Stiti cateva masti pentru ten din ulei de masline? Am 15 ani, credeti ca e bine sa incep de acum sa folosesc masti naturale pentru ten? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Lavynya99 a răspuns:

Nu cred ca mastile naturale iti pot afecta tenul, dar mai bine ar fi sa ceri sfatul unui dermatolog.Eu am inceput sa ma dau cu masti de la 11 ani si nu am probleme grave, dar imi apar puncte negre. Uite niste sfaturi:Sfaturi utile inainte de aplicarea unei masti:

Curata bine fata cu o lotiune;
Daca ai tenul uscat, aplica un strat de crema hidratanta inainte de a folosi o masca;
Strange-ti bine parul la spate pentru a nu cadea peste fata;
Aplica masca pe toate suprafata fetei, ocolind insa ochii si buzele;
Nu misca deloc fata dupa aplicarea mastii;
Nu folosi produse de machiaj decat dupa 2-3 ore de la indepartarea mastii.Masti cauta pe net ca o sa gasesti.Multa sanatate si un ten frumos! Te pup!