| ArianaDwen a întrebat:

BUNA TPU! Stiti cum se pot face poze gen https://www.facebook.com/....../photo.php in photoscape?[cu bara dinaceia transparenta] Atunci adaugati id-ul dia_pink01 in lista! Cel care imi explica primeste funda, restul vooot!

4 răspunsuri:
| oOSaritaOo a răspuns:

Aia o poţi face în PhotoScape: trebuie să ai 2 poze; una cu fata şi cealaltă cu numele paginii(poza mai transparentă) apoi pui poza cu fata, dai pe Object şi pe prima iconiţă ce apare jos Photo, acolo alegi More şi cauţi poza cu numele paginii şi dai OK, după aceea dai dublu clik pe poza cu numele paginii şi apare o căsuţă unde scrie Opacity(aia e cât de transparentă să fie poza) şi îţi modifici tu cum vrei. big grin
Ştiu că nu e în photoshop, dar cum nu ţi-a zis nimeni, e bun şi ce ţi-am zis eu. happy Baftă! big grin

| LittleB124 a răspuns:

Poti face si ce a zis oOSaritaOo dar eu iti zic ceva ce fac eu. Intri in PhotoScape, dai pe Edit/Editeaza iei poza pe care vrei sa pui bara aia transparenta, apoi dai pe Object/Obiect si acolo undeva o sa iti apara un dreptunghi sau alte forme geometrice, iei care o vrei, o tragi pe poza respectiva, dai apoi dublu click si setezi opacitatea la cat vrei tu, depinde cat de transparenta vrei sa fie laughing apoi trebuie doar sa mai bifezi casuta cu „umple" si gata. Apoi tot la obiecte ai undeva un „T" care stii si tu ca inseamna text happy dai acolo si scrii pagina si gata. funda?

| ArianaDwen explică (pentru LittleB124):

Unde e casuta cu umple?(n-o gasesc thinking)

| iknownow a răspuns:

Uite o poti face si online!
https://www.youtube.com/watch?v=rqMtIsXNIQM
Funda?