| Rianakkaee a întrebat:

Buna TPU, știu ca este o intrebare penibila din toate punctele de vedere. Am 16 ani și îmi doresc foarte mult sa îmi pun acid in buze (nu bot de rata, 0, 5, ceva foarte natural, eu nu am buze aproape deloc și nu ma mai suport ) se poate cu acordul unuia din părinți?(oricum mama nu e de acord )
Eu arat foarte matura, gen 18-20 ani, dacă îmi fac programare își dau aia seama ca nu sunt Majora?))) (am poza cu buletin falsificat ) cum pot reuși sa îmi pun?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Copii mici, sub 18 ani nu pot face operatii estetice si nici baga acid hialuronic in corp.
la ce-ti trebuie bot de rata, la anisorii astia?
Oi arata tu mai matura, dar nu esti inca capabila sa discerni binele de rau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu patesti absolut nimic, da nimic dacă aștepți până la 18 ani.

| wildthing a răspuns:

Eu zic sa-ti asculti mama. Buzele injectate sunt horror.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu cred ca poți, și nici bani nu cred ca ai dacă nu te susțin părinții, mai bine mai așteaptă până la 18 ani și atunci poți să faci ce vrei tu. Știu ce înseamnă să ai complexe, dar ești prea mică acum, mai stai până devii majora să nu te complici și să îți faci și probleme dacă te prinde cu acte false.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu știu cum poți dacă ești minoră.

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Pana la 18 ani nu cred ca poti, iar cu buletinul falsificat risti sa fii prinsa si dupa iti mai iei si amenda. Plus ca la 18 ani nu te mai opreste nimeni, esti libera practic sa iti pui.
Pana atunci, incearca ceva tehnici de machiaj al buzelor pentru buze mai mari, gasesti o gramada pe Youtube.
Sau mai poti cu de astea gen ardei iute si ghimbir numai ca e efectul doar temporar.