| Lilly095 a întrebat:

Sunt in clasa a X-a și miercuri merg la balul bobocilor. Ce coafura as putea sa-mi fac(acasa) si ce machiaj(am ochi caprui). ati putea sa-mi dati niste sfaturi? Mutumesc. Acord fundăhappy

Răspuns Câştigător
| ioanna0011 a răspuns:

INCEARCA: Cocul ridicat

Potrivit pentru: orice tip de par
Lungime: medie sau lunga
Ai nevoie de: uscator de par, perie de par, un elastic de par, ace de par

1. Spala parul cu produsele potrivite. Prinde-l intr-un prosop pentru a absoarbi umezeala. Usuca-l cu o perie de par cilindrica, pentru a evita firele de par rebele. Acest coc se poate construi si pe un par care nu este proaspat spalat.
2. Lasa capul in jos, piaptana parul si prinde-l intr-o coada in crestete. Infasoara coada in jurul propriei axe si fizeaza cocul cu ace de par.
3. Daca doresti un coc impletit, impleteste coada si apoi prinde-o intr-un coc rasucit.
Coada impletita

Tip de par: des, subtire, drept, ondulat, cret
Lungime: lung, mediu
Asorteaza-l la: o tinuta casual sau o tinuta de cocktail
Descriere:
Coada de cal prinsa intr-o parte si apoi impletita lejer este cea mai des intalnita varianta de coafare din aceasta vara. Poate pentru ca este atat de simpla: nu ai nevoie decat de un mic elastic sa o prinzi si... cam atat. In plus, se potriveste oricarui tip de par.
Pe jumatate prins

Tip de par: des, subtire, drept, ondulat, cret
Lungime: lung
Asorteaza-l la: o tinuta de cocktail sau o tinuta de seara
Descriere:
Este o coafura care se potriveste cel mai bine daca ai parul lung, pentru a construi un contrast delicat intre suvitele lungi care cad pe umeri si parul prins din partea de sus. Nu te grabi sa-l aranjezi, lasa-l sa se aseze el. Ideea acestei coafuri este ca parul sa nu fie perfect aranjat. Lasa suvitele sa isi mentina naturaletea.
Iar pentru machiaj poti sa iti dai cu putin fard(depinde si de cum te imbraci), tus sau dermatograf si rimel.
Sper ca te-am ajutat! si... Distractie placuta! love struck

1 răspuns:
| DeeaNegrea a răspuns:

Buna. Imi spui te rog cu ce te vei imbraca?!