| SecretName1234 a întrebat:

Sunt in clasa a6a la ce varsta o sa am sanii dezvoltati complet pentru am in clasa fete care au sanii chiar mari.

Răspuns Câştigător
| FursecCuCiocolata a răspuns:

Oh pai nu iti face griji mai ai timp. mrg acum depinde de cum e dezvoltat fiecare, de kg, de cat de gras sau slab e mrg. nu trebuie sa iti faci griji. trebuie sa iti creaska intre 12-15 ani mrg depinde ti am zisbig grin:* sper ca te am ajutat/lamurit:*

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce treabă ai tu cu ele? Apare invidia sau ura?
Până la 16-17 ani te dezvolți.
Pa, pa.

Apache
| Apache a răspuns:

Asta depinde de la om la om...in general in liceu te dezvolti de tot!, fie ca esti fata fie ca esti baiat ...deci cam clasa a9-a,a-10a!

| FursecCuCiocolata a răspuns:

Ms pentru fundita ma bucur ca te am ajutat deoarece este rasp corecttongue

| stefanutza27 a răspuns:

Fiecare om are un corp diferit. Daca la x i-or crescut sanii la 10 ani nu inseamna ca si tie o sa-ti creasca la fel. Sunt oameni care se dezvolta mai repede si altii care se dezvolta mai incet (la corp vreau sa spun, sa nu se inteleaga gresit). De obicei sanii incep sa creasca mai mult dupa ce ti-a venit ciclul, dar incep sa isi mareasca dimensiunile (nu foarte mult, dar incep) cu 2 ani inainte de primul ciclu.

| buburuza_4437 a răspuns:

Fiekre se dezvolta in felul ei.o sa vina si randul tauwinking

| isabella_7213 a răspuns:

Buna

deci esti inca mica, nu trebuie sa te framante intrebarea asta, chiar daca sunt fete cu sanii mai mari ca ai tai in clasa nu e nicio problema.Sanii se dezvolta pana la 25 de ani.asa ca stai linistita nu ramaii cu sanii mici.

funda?

| Alice1122 a răspuns:

Asta chiar nu depinde de tine si chiar nu conteaza cat de mari sunt sanii ci ce fel de persoana esti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezvoltarea fizica la fete(deci si cresterea sanilor)se opreste in jurul varstei de 17-18 ani.Aceasta se va realiza intr-un ritm mai lent, sau mai rapid, in functie de fiecare persoana in parte.