| Aliceforyou a întrebat:

Unghiile mele se exfoliaza repede si nu crec mai mari de 0.3 cm!
stiti vreun tratament ca ele sa devina tari,sa nu se mai exfolieze si sa devina rezistente, de facut acacsa?
funda

Răspuns Câştigător
| NCL a răspuns:

Buna cumpara o lamaie si inainte de a te spala pe maini. date cu felia de lamaie pe fiecare unghie! asteapta 5 10 min. si vei vedea rezultatul destul de repede

4 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Ulei de masline incalzit.
Uite un sfat. nu le tine fara lac de unghii sau fara oja.

| NCL a răspuns:

Sau chiar cu ulei de ricin.happy

| Farmec a răspuns:

Recomandam sa incerci lotiunea pentru tratarea unghiilor din gama Farmec ( http://farmec.ro/......192.html)O loţiune ideală pentru revitalizarea unghiilor terne, fără viaţă, casante sau care se exfoliază. Prin conţinutul bogat în Vitamina B5, loţiunea revitalizează şi întăreşte unghiile. Aplică pe suprafaţa unghiei, având grijă să protejezi cuticulele cu ulei.
În prima săptămână se folosește zilnic, după care se aplică de 2-3 ori pe săptămână.
Se poate aplica peste loțiune și un lac colorat.

| InnaBotezatu a răspuns:

Uleiul de ricin este foarte bun.De asemenea il poti folosii si pentru par, gene, sprancene parul il face mai rezistent si ajuta la cresterea acestuia. Uleiul de ricin il gasesti la farmacie e in jur de 2 leiwinking Success si pup!