| Batya a întrebat:

Vreau sa aflu care este tonul pielii mele, dar prezint si caracteristicile tonului cald, si ale tonului rece. Nu stiu care este preponderent.
Am nuanta tenului foarte deschisa spre rozaliu;
venele incheieturii sunt si verzi, si albastre;
ma avantajeaza mai mult metalele aurii;
ma inrosesc atunci cand ma expun la soare;
am ochii căprui iar la soare sunt visinii...parul este saten deschis auriu, iar la soare este blond auriu;
am in jurul ochilor ( si sus la pleoape si jos sub ochi ) o culoare spre maro.
Ce ton am si ce culoare a parului m-ar avantaja cel mai mult in funcție de asta?

1 răspuns:
| BenitoandFrank a răspuns:

Eu cred că tonul pielii tale este rece. Chiar dacă ai unele caracteristici ale tonului cald, predominant este cel rece. Nu te-ai arde la soare dacă ai avea tonul pielii cald, și nici pielea mai rozalie. Spun asta pentru că și eu am aceeași problema ca și tine și m-am documentat putin. Totuși culorile închise de par sunt mai des întâlnite la persoanele cu tonul rece, dar exista și exceptii. Sper ca te-am ajutat :*