| Georgiiiiiii a întrebat:

Vreau sa folosesc uleiul de ricin pentru cresterea parului si cineva mi-a spus ca-l va ingrasa, e adevarat? Parul meu nu se ingrasa repede...cam la 5-7 zile si nu vreau sa se schimbe asta,va rog ajutati-ma, dau FUNDA! :*

2 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Nu ţi-l îngraşă, ţi-l regenerează şi îl ajută să crească mai repede. Trebuie doar să clăteşti părul bine după. Uleiul de măsline e cam greu de îndepărtat din păr. Deşi e bun, rămâne firul puţin unsuros, dar cel de ricin e bun. Încearcă. Ţine-l la rădăcină aprox. 2 ore, apoi speli bine părul cu şampon/balsam ce mai ai tu. O dată pe săptămână e suficient.

| yuly04 a răspuns:

Din cate stiu uleiul de ricin e cel mai gras dar incearca si daca vezi ca nu functioneaa si iti face rau nu il mai folosi. Incercarea moarte n-are. Succes :*