| Alexandra741 a întrebat:

Vreau sa imi dati niste ideeeeeei si solutii despre ce sa fac ca sa imi creasca parul mai repede(sunt fata ). Dau Fundaaa :*

Răspuns Câştigător
| istoleyourcandy a răspuns:

Iti recomand uleiul de ricin.(faci o masca cu o lingura de ulei de ricin sau 2, un galbenus sau doua(depinde cat d elung e parul tau) o lingura d eulei de masline extravirgin(toata asa mai multe linguri daca e mai lung).
Ps:Am facut un test, mi-am masurat parul, iar saptamana care a venit mi l-am masurat din nou.(mi-a crescut 3 cm intr-o saptamana! Dar am repetat tratamentu de 2 ori si am alsat amsca cate 3-4 ore)

4 răspunsuri:
| Alexutza25 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, astept sa-mi creasca parul laughing daca te speli des pe cap, iti prinzi parul in coada, sau iti tunzi varfurile la un anumit interval de timp (poti si in fiecare luna) ai sanse sa iti creasca mai repede. Cred ca ai mai auzit metodele astea, si ti se par nefolositoare, dar alte metode nu cred ca sunt. Poate doar unele balsamuri, dar nu-ti fa griji. Parul creste in fiecare luna cel putin 1 cm. Stiu asta fiindca ma vopsesc, si imediat imi apar radacinile. Tot ce trebuie sa faci este sa nu te mai gandesti atata, ca o sa ai impresia ca, creste greu laughing lasa-l asa, in cateva luni ai sa vezi cat o sa-ti creasca happy

| CrowKiss a răspuns:

Prinde-l cat de strans poti in fiecare seara si creste mai repede.Ar fi bine daca l-ai prinde si ziua la fel de strans caci ar creste mai mult. La minee mergewinking bafta

| istoleyourcandy a răspuns:

Lasat masca*
Scuze de greseli!

| Barbie a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie, nu stiu ce sa mai fac sa-mi cresca parul. Am facut prostia sa ma tund bob, luna viitoare am un an de cand m-am tuns si de atunci mi-a crescut 17 cm. Acuma am inceput sa ma fac cu ricin in fiecare saptamana, si am vazut ceva pastile la farmacie exact pentru cresterea parului. Oricum creste greu parul, asta e faza naspa, n-ai ce sa fac, ajuta si retetele astea da' trebuie timp.
@Alexutza25, fata aia intreaba ce sa faca sa-i creasca parul si tu ii spui sa isi taie din el in fiecare luna straight face