| Biby a întrebat:

Vreau sa-mi iau placa, mama ma lasa dar tata nu mentionez ca am implinit ieri 10 ani! Cum sa fac sa ma lase si tata va rog mult ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca nu ar trebui, n-ai vazut cate intrebari sunt pe site referitor la refacerea parului ars de placa? Esti foarte mica si n-ar trebui sa apelezi la nimic artificial, copiilor mici le sta mult mai bine daca sunt naturali. O zi buna!

13 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Vai da` ce mare esti! 10 ani :O:O nu-mi vine sa cred! respectele mele pentru varsta ta straight face

| BRoxana a răspuns:

10 ani, fate cu placa acum si la vreo 18 ani o sa ne spui ca ai ramas cheala, frumoshappy

| Nicoleta a răspuns:

Spunandu-i si demonstrandu-i ca nu o vei folosi des.
Sincer nici eu nu te-as lasa la 10 ani sa iti strici parul cu placa.
Daca o vei folosi rar, e ok.Insa daca ai de gand sa o folosesti saptamanal, vei ajunge peste cativa ani cu parul ars de la radacina si cu 3 fire de par in cap.

| candydream a răspuns:

Da cumpara placa si cand o sa ai 15 ani vei vedea fete cu par :lung, catifelat, stralucitor si vei regreta ca ti-ai distrus parul cu placa.

| traficanta a răspuns:

LA 10 ani tu vrei placa?laughing O sa iti strici parul, tu stii cata bataie de cap iti da placa?! Tre sa iti iei tot felul` de produse se par sa nu ti se arda si tu la 10 ani n`ai timp de asa ceva.Mai bine ai grija de scoala ta... Poti sa iti iei un sampon pentru par drept ca ala poate te lasa sa iti iiei :-J

Placa iti zic ca n`ai cum sa intretii parul ` de la varsta asta pentru ca daca iti iei nu stii s`o folosesti cum trebuie si cand si iti arzi parul`. Ce-ti trebuie tie placa la 10 ani?!

Poti sa strangi bani si sa iti iei tu o placa din aia mai ieftina... da nu inteleg daca maica-ta te lasa de ce iti pasa de ce zice taicatu?laughing) Ce-l doare pe taicatu de parul tau? pff rolling eyes

| Maya. a răspuns:

Nici eu nu te-as lasa.Hello,ai doar 10 anilaughing ce poti face tu cu placa la varsta asta?

| Xonia a răspuns:

SIncer, nici eu nu te-as lasa
Ca iti arzi parul, si la 10 ani nu stii so folosesti
Mai bine iti iei niste role, sau altceva
Si taiktu nu vrea sati ia pentru ca stie ca iti strica paru.Mai asteapta 2-3 ani

| M.madallina a răspuns:

Placa la 10 ani?

| JustMe_8650 a răspuns:

La varsta ta nici nu stiam ce este aia placa, inca ma jucam cu papusile. Eu am aproape 16 ani si nu m-am facut niciodat cu placa. Nu ii vad utilitatea tot ce face este sa iti prajeasca parul la propriu.
Cred ca ar trebui sa asculti de tatal tau, cu banii pe care ii dai pe placa poti sa iti iei altceva care chiar ti-ar folosi la varsta tawinking

| adellinas a răspuns:

Esti cam micuta ca sa-ti distrugi parul cu placa de pe acum, mai asteapta si tu sa mai cresti putin, oricum la 10 ani nu conteaza cum iti sta parul laughing

| Boniboon a răspuns:

Daca de la 10 ani incepi sa folosesti placa, pe la 15-16 nu vei mai avea ce sa mai intinzi laughing.

| YepIsSuspended a răspuns:

Pai...nu mi se pare ca placa ar fi pentru fete.Eu una ti-as recomanda role...

| ioana_5584 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-ti scoti ideea cu placa din cap pentru ca e foarte periculoasa pentru sanatatea parului.si sincer la anii tai nu prea ai ce sa faci cu ea. cel mai bine ar fi sa mai astepti cativa ani pentru ca o sa iti para rau cand o sa vezi fete de varsta ta cu un par frumos si sanatos, iar al tau va fi ars si deteriorathappy