| Șttefania a întrebat:

Vreau sa stiu niste tratamente facute acasa pentru unghii. Imi bag unghiile de doua ori pe saptamana in ulei de floarea soarelui. Mi se rup foarte repede degetul aratator si mi se exfoliaza degetu aratator si degetul mare. Doar la ele doua am cele mai multe probleme. Dar tratamentede la farmacie. O sa imi iau tratament Farmec dar nu stiu cat de bun e. Multumesc! Funda

Răspuns Câştigător
| warmheart10 a răspuns:

Eu mi le dau cu ulei de ricin(costa 4-5 lei) sau le poti tine intr-un bol cu zeama de lamaie sau ulei de masline caldut.Bafta happy

4 răspunsuri:
| TootydeCool a răspuns:

Buna, ti se exfolieaza si ti se rup din cauza calciului.
Poti incerca pentru intarirea unghiilelor sa pui o lingura de sare intr-un castron cu apa calda si sa tii unghiile in acea apa 20-30 de minute. Uleiul de floarea soarelui nu stiu cat te ajuta, dar ma rog. Pentru cresterea mai rapida le ti in ulei de rigin!
Succes si multa sanatate.

| Dalina27 a răspuns:

Eu le tin in apa cu ulei de masline tongue si cateodata pisez si o pastila de calciu acolo...sau cateva picaturi de lamaie. si cel mai bine ar fi sa le dai cu intaritor

| AndraNicoleta a răspuns:

Incearca si cu lamaie. La 4-5 zile unge-te cu zeama de lamaie pe unghii. La mine functioneaza!
Numai bine!

| purplestar9494 a răspuns:

Cel mai bun ulei pentru unghii este cel de masline o data la 3 zile pune putin ulei de masline caldut nu fierbinte si stai cu unghiile circa 10 min este foarte bun cel putin in cazul meu functioneaza perfect pentru cresterea unghiilor cel mai indicat este uleiul de ricin unge cuticula cu putin ulei de ricin cam o data la doua zile(il poti luat de la plafar) cat despre tratamentele farmec nu stiu daca sunt atat de bune eu am mai multe incredere in produse naturale happy sper ca te-am ajutat