| biutzaB a întrebat:

vreau si eu un sampon bun pentru par gras care sa imi faca parul curat si voluminos...dar sa fie bun!

6 răspunsuri:
| deutSa a răspuns:

Majoritatea iti recomanda Wash&Go...eu nu ti`l recomand! Eu ti-as recomanda Nivea Diamond Gloss!

Si pe langa sampon trebuie sa folosesti masca de par, facuta de tine, in casa!

In functie de cat ai parul de lung :

par mediu : 1 galbenus de ou + 2 lingurite de sampon + 1/2 lingurita de ulei de par [ daca ai ] / balsam de par!

par lung : 2 galbenusuri de ou + 1 lingurita sampon + 1 lingurita balsam/ulei de par.

Sau... daca vezi ca nu da roade, acest tratament opteaza pentru un sampon Every day [ are o consistenta mai usoara si`l poti folosii zilnic ]!

| Λl๓a a răspuns:

Wash&Go For Greasy Hair( Pentru Par Cu Tendinta De Ingrasare)

| TuttyFk a răspuns:

Ai putea incerca Cattier stiu ca poate multi nu ati auzit de el. dar este foarte bun impotriva parului gras iar pentru un par mai voluminos poti folosi Wash & Go.

| biutzaB explică (pentru TuttyFk):

Folosesc deja wash & go si nu imi da deloc volum..am probleme cu volumul si parul gras :-

| Andreeai a răspuns:

Incearca Sayoss Volume lift, formula fara silicon.NU folosi balsam. Apoi poti folosi un produs pentru volum care se foloseste pe parul ud de la Schwarzkopf. Daca ai parul lung o sa dureze putin pana vezi un efect pentru ca parul lung este greu. Dar ar trebui sa reusesti cu aceste produse pentru ca eu am reusit si am parul lung si foarte sensibil.

| Andreeai a răspuns:

Incearca Sayoss Volume lift, formula fara silicon. Nu folosi balam. Apoi ia-ti ceva de la Swartzkopf pentru volum care se da pe parul ud. La mine a avut efect si il am destul de sensibil. Daca ai parul lung o sa dureze putin pana vezi efectul deoarece parul lung este mai greu fata de cel scurt.