| ElenaGeorgi a întrebat:

Buna TPU love struck! Care imi explica toate detaliile despre ondularea parului, absolut toate, cum este mai bine, si ceva coafuri care contine par ondulat. VA ROG! Dau funda si voturi :*!

Răspuns Câştigător
| Annie a răspuns:

Uite un video foarte util care mi-a fost si mie de folos, si nu iti trebuie ondulator ci doar o placa de indreptat parul
http://www.youtube.com/watch?v=Ted3imMggC0&feature=channel_page si aici poti gasi mai multe filmulete... care iti pot fi de folos:)

5 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Foloseste o perie de par rotativa si-ti aranjezi parul cum doresti

| ElenaGeorgi explică:

Mda. o idee nu prea buna. am incercat si nu am sa mai fac asta. eu altceva am cerut in cerinta happy

| ElaMusic a răspuns:

Buna.Sfatul meu este sa folosesti perie rotativa.Dar nu face greseala sa iti faci parul cret permanent, mai ales daca este vopsit. te pup

| nevermind_3854 a răspuns:

Iti poti ondula paul cu ondulatorul, cu placa de intins, sau cu feonul si peria.Cu feonul si peria:ti feonul pe perie si rasucesti peria pe suvita de par o ti putin apoi desfaci usor peria tot cum ai rasucito-vei obtine un onduleu elegant nu foarte accentuat.Cu ondulatorul: sti cum se foloseste ondulatorul banuiesc are doua parti metalice la fel ca placa prinzi suvita intre ele si rasucesti firul de par pe ondulator il ti putin apoi il scoti la fel cum l-ai rasucit-vei obtine bucle definite.Cu placa e cam la fel ca si cu ondulatorul numai ca putin mai incomod deoarece placa este mai lata si este mai greu de rasucit pe suvita de par.Nu ma pricep sa explic foarte bine dar sper sa te ajute.

| MihaelaDart a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=8Y2kMXdcZbU - te invata cum sa iti parul ondulat. Cand mi-am facut parul ondulat cu placa, onduleurile chiar daca nu mai erau ca in prima zi, mi-au rezistat 3 zile pana la spalarea parului.