| Ema1234 a întrebat:

Buna Tpuuu, deci am o intrebare. Cat de buna e crema aceea de galbenele pentru ten/ fata? Adiicaa..am auzit k e buna pentru cicatrice..sau cv de genul, sau semne de dupa cosuri, sau puncte negre ..etc. precizez ca am 14 ani si nu vreau sa-mi distrug fata. happy. decii, am unele "imperfectiuni," ca orice adolescent. >:" N-as vrea sa le mai am, adiica, cevapentru curatarea profunda a tenului mi-ati putea da? laughing Creme.(pretul inclus). sau trucuri, gen..nu stiu, lamaie, ceaiuri?
Si sa-mi spuneti si mie pretul unei creme de galbenele :3.:* funda

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Crema de gălbenele nu este scumpă, costă maxim 5 ron.
Este cicatrizantă.
Punctele negre le scoți după o baie de aburi prin presarea zonelor afectate.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| Toto47 a răspuns:

Uite aici- http://www.kudika.ro/......nului.html
da lamaia ajuta. seara ia o jumatate de lamaie si da'ti cu ea pe acele zone. cred ca ar trebui sa renunti la stoarcerea cosurilor, daca zici ca ai semne. pe mine m'a ajutat foarte mult Zynerit. este 32 de lei. la mine rezultatele se vedeau dupa vreo 3-4 zile. merita toti banutii! cu crema de galbenele nu am incercat niciodata, pe mine ma ajuta doar cand aveam buzele uscate. deci nu cred ca este pentru asa ceva :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da este o crema cicatrizanta.
Costa 5 RON, nu costa mai mult, o gasesti la farmacie.
E buna si pentru punctele negre, evita sa iti storci cosurile!
Le vei inmulti mai rau!
Te pup!