| FeTizZa a întrebat:

Trebuie sa merg la o nunta vara asta si voiam sa va intreb daca trebuie sa port 2 rochii, adica una ziua si una seara, ca e prima oara cand merg la o nunta cu toate ca am 18 ani. Iar rochia de seara trebuie sa fie neaparat lunga? Mersi big grin

2 răspunsuri:
| Crea?aWsz a răspuns:

Daca nu ai un rol important la nunta (adica daca nu esti nasa, domnisoara de onoare sau din familia mirelui/miresei) nu trebuie neaparat sa porti 2 rochii. Dar daca vrei ziua iti poti lua una scurta si lejera si seara ceva mai elegant (nu neaparat lunga ca esti tanara), sau ceva gen in fata scurta si in spate mai lunga. Cu alte cuvinte te imbraci cum vrei tu si cum te simti tu bine.
P.S. Ai mare grija cu machiajul/parul/pantofii ca trebuie sa corespunda ambelor rochii (daca e cazul).
Succes si distractie placuta.

| DianaDobritoiu a răspuns:

Ziua o rochie si noapte o rochie
Seara nu trebuie sa fie neaparat lunga, eu cand am mers la nunta cu rochia lunga, deoarece am dansat mult am tot calcat pe ea si m-a incurcat
Daca ai chef de dansat mult eu cred ca ar trebui sa iti iei una scurta.