| anonim_4396 a întrebat:

Trec direct la intrebare: In decembrie eu si clasa vrem sa facem un Carnaval de Craciun. Eu m-am decis cu ce o sa ma imbrac, in craciunita. Dar problema e ca nu am costum si cele de cumparat sunt exagerat de scumpe. As vrea sa-mi-l confectionez eu dar nu stiu cum. Putieti va rog sa lasati aici link-uri tutoriale despre " Cum sa-i confectionez un costum de craciunita?". Bine daca nu este nici un rezultat atunci dati-mi voi idei cu ce as putea sa ma costumez, dar vrreau ca acest costum sa fie facut de mana mea. Funda iar ceilorlati voturi!

5 răspunsuri:
| elleme a răspuns:

Da, dar eu vreau sa stiu cum pot face rochita acea rosie ca nu imi trece nici o idee prin cap thinking

| lorrenush a răspuns:

Poi...imi amintesc ca la o piesa de teatru o colega de-a mea tot asa a fost craciunita.Ea si-a luat o rochita foarte sweety rosie si a lefat o dantela alba, ciorapi albi[putin mai transparenti daca iti placewinking], cizme negre cu conacei si in cap o caciula de Mos Craciun!
Sper ca ti-am fost de ajutor.by

| denista a răspuns:

Uite aici un site pe care l-am descoperit de curand, costumele de craciunita sunt foarte ieftine si de calitate: http://www.degen.ro/....../index.php