| FireLollipop사람에게 a întrebat:

trec in clasa a 7-a... vreau sa cer si parerea voastra cu ce ar trebui sa ma imbrac in prima zi am o diriginta foarte pretentioasa la infatisarea elevului big grin

Răspuns Câştigător
| Anailyn a răspuns:

Cel mai bine pentru toti ar fi sa iti iei niste blugi frumosi pe corp simpli, o camasa la moda dar nu decoltata pentru ca esti la scoala, sau daca nu o bluza frumoasa dar nu extravaganta si cu niste balerini sau daca nu iei camasa poti lua adidasi. Daca iei bluza poti folosi o esarfa la gat frumoasa, poti sa iti prinzi parul in coada de cal sau sa-l lasi desfacut cu o panblica in el. Poti iarasi in pantaloni de trening cu hanorac, adidasi si parul prins. Daca dirigintei nu-i place orice infatisare a elevului, eventual ar fi sa nu te machiezi, dar daca tu vrei te poti da cu balsam de buze si un luciu roz care sa nu se observe prea tare, rimel si fard de pleoape foarte putin. Sper sa iti placa si sa ii placa si dirigintei tale.

6 răspunsuri:
| Aly28 a răspuns:

Bunahappy
daca ai uniforma.asa ar trebui sa te imbraci pentru a avea o tinuta cat mai adecvata.
altfel o pereche de blugi,si o camasa,preferabil alba.
poate o deranjeaza daca va duceti in pant scurti, fuste scurte etc, dar o camasa si pantaloni mi se par ok pe orice culoarebig grin

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Dacă ai uniformă, folosește-o :p. Dacă nu, ia o cămașă pentru școală http://hainefemei.info/ieftine/topuri/camasi-pentru-uniforma-liceu/ și niște blugi http://hainefemei.info/......an-scolar/

| XtmCamiii a răspuns:

Buna eu trec in clasa a8a dar stiu ca pe clasa a7a in prima zi de scoala m-am imbracat in trening eu am un diriginte si nu nea mai pus regula cu uniforma sa avem uniforma doar pe clasa a5a am purtat dar anul asta ori o sa ma imbrac in trening ori in blugi si un tricou si balerini sau bascheti happy
sper ca ti-am fost de ajutor
sa ai un an usor si placut :d

| SadRomance a răspuns:

Buna big hug
Uite sfatul meubatting eyelashes
Imbraca-te elegant si fi sigura pe tine.
Iti recomand sa iti iei o camsa si o pereche de pantaloni negri si o pereche de pantofi, dar sa nu aiba toc foarte mare, pentru ca te vor durea picioarele, mai ales ca trebuie sa cari ''tonele'' de carti.bafta!

| FireLollipop사람에게 explică:

Multumesc...mi-ati fost de mare ajutor :**:*:*:*

| V3lCr0 a răspuns:

Uniforma nenelaughingNu te duce in blugi ca nu o sa-i placa;|