| Zuzix_3861 a întrebat:

Buna tuturor... As vrea sa va intreb ce parere aveti despre rochia de culoare neagra la un banket. Mie una mi se pare eleganta, dar colegele mele zic ca negrul e de baba, ca e naspa etc. Eu mi am luat o rochita neagra, acoperita de paiete negre happy, iar reactia lor cand au auzit faptul ca e neagra m-a cam descurajat. Ce ziceti? Funda, la restul vot. Have a nice day! :*

Răspuns Câştigător
| escapism a răspuns:

O rochie neagra mereu este vazuta ca fiind o rochie eleganta, atragatoare. Nu toata fetele sunt increzatoare pentru a purta o astfel de rochie, tu vei da dovada de multa putere si le vei arata tuturor ca esti stapana pe tine...cat din reactia colegelor tale pot intelege ca sunt un pic cam invidioase sad Insa tu stai linistita ai facut o alegere foarte buna in privinta rochieiwinkingnu trebuie sa iti faci probleme referitoare la reactia celor din jur happy singurele griji pe care trebuie sa ti le faci sunt cele legate de accesoriile pentru rochie; poti sa optezi pentru un plic de culoare neagra dar sa fie foarte elegant, iar daca vrei sa fi o adevarata diva si sa-i uimesti pe toti cu tinuta ta poti sa alegi niste accesorii negre + rochia neagra si sa iti iei o perechie de pantofi cu platforma (daca nu te incomodeaza)sau poti sa alegi o perechie de balerini de culoare roz bombon happyo sa fie o tinuta superba chiar ca o sa arati ca o divahee heedeoarece la rochia si accesoriile de culoare neagra le pui o pata de culoare foarte stridenta vei iesi cu siguranta in evidenta! distractie placuta la banchiet... sper sa iti fie de folos sfaturile mele Have a nice day too! :*

30 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Rochia neagră este regina, ea te scoate din impas și te pune în valoare datorită eleganței, discreției și în același timp distincției care ți-o dă. Ai făcut alegerea ideală, te felicit. Pentru viitor, să încerci să combini negru cu bej- e cea mai elegantă combinație.
Petrecere frumoasă!

| Patricia a răspuns:

Colegele tale sunt cam proaste(scuze->e parerea mea)
Eu o sa-mi iau o rochie neagra la banchet
Dar treaba cu paietele nu prea ma incanta(eu in general urasc sclipiciul si paietele in exces.)
Daca tie iti place->du-te cu ea la banchet
Daca ai indoieli si vrei sa asculti de parerea coleguteleor tale prostute ->ia o rochie colorata

| Paulla a răspuns:

Vorbesc si ele sa se afle in treaba.
Negrul e foarte okay.
Daca e si cu paiete cum sa fie de baba? Ba din contra, imbracata cu ea nu arati nici ca un copil de 10 ani care a ratat petrecerea, dar nici nu te maturizeaza.(vorbesc in general in cazul rochilor negru cu paiete, nu stiu exact modelul rochiei tale.)
Oricum, cel mai important e sa-ti placa tie, nu lor.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Măi, dă-le încolo pe colegele tale! Negrul este elegant, punct.

| Bobbless a răspuns:

Eu nu's de aceeasi parere cu colegele tale culoarea neagra pe langa ca este eleganta se asorteaza si cu orice alta culoare. Eu iti recomand sa mergi linistita in rochia aia neagra si daca vrei opoti asorta cu o pereche de pantofi rosii sau roz sau o pereche de cercei, un lantisor. Daca tie iti place nu trebuie sa asculti parerea altora. Pana la urma tu vei purta rochia nu altiiwinking. Fundaa? puppy dog eyes

| kqwjy a răspuns:

Hei :*
Bai, daca tie iti place, de ce te iei dupa gura lor? Conteaza daca tie iti place asa cum e.Pana la urma. ele sunt geloase pe tine,daca ar fi prietene adevarate ti-ar sustine alegerea! Negru este o culoare eleganta, potrivita pentru seara. O poti asorta cu niste pantofi rosii, un ruj rosu mat. La unghii te poti face tot cu culoare rosu. si tot asa. negrul merge foarte bine cu rosu. La par te poti face cu ondulatorul.niste bucle discrete :*

| Tsunade99 a răspuns:

Colegele tale nu au dreptate, lasale pe ele sa se imbrace in rochii roz, rosu etc. sau ori ce alta culoare, negrul este o culoare eleganta si serioasa, foarte potrivita pentru un banchet. Sfatul meu este insa sa nu o porti prea des in jurul lor, caci o sa se supere la un timp.

| MarinaElena a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa le ignori pe acele colegewinking. Negrul este o culoare foarte frumoasa, eleganta si face pe oricine sa arate superb in ea.Si o roche neagra pentru banchet ar fi o idee excelenta:bd!
Colegele tale ori nu au gusturi bune la imbracaminte si culori, ori sunt invidioase pe tinerolling eyes.

| Diaste a răspuns:

Negrul este poate singura culoare care se poarta la orice ocazie. nu ai cum sa dai gres cu o rochie neagra mai ales ca este o culoare foarte eleganta si pentru seara asa ca nu trebuie sa iti faci grijibig grin

| AAAA31 a răspuns:

Eu inca nu mi-am luat rochie pentru banchet da ma gandeam tot la negru si mai multe prietene de ale mele ton negru au zis ca isi iau.
Mie una nu mi se pare o culoare de baba si nu este, da sunt si rochi negre de babe dar sunt si rochii tineresti frumoase scurte.

Si daca m-asi lua dupa ele mai bine imbracata ca o baba decat ca o pitipanca

Asa ca eu sunt pentru rochia neagra si daca tie ati place poarto nu te lua dupa parerile altora

Sunt convinsa ca o sa arati minunat la banchet.

Succes:*:*

| Lavy_6719 a răspuns:

Este elegant.
Dar pentru banchet as lua una roz happy

| ƦαℓυҜα a răspuns:

Buna si tie!happy
Da...e foarte frumoasa culoarea neagra mai ales la o rochie cu paiete la un banket! Ai gusturi nemaipomenit!tonguePoate colegele tale sunt invidioase de nu le plac rochiile negre.Bafta in continuare! Bye bye.wave

| Zuzix_3861 explică:

Ele(colegele) prefera culorile astea roz, albastru electric, portocaliu, mov pentru rochii, dar eu m-am cam saturat de culorule astea stridente. E ff gre sa mai gasesti ceva simplu pe piata acum. Va multumesc mult pentru raspunsuri, sunteti the best! :*:*:*

| madalina188w a răspuns:

Cred ca colegele tale sau prietenele tale sunt geloase! nu-ti pasa ce spun ele fa ce vrei tu si ceea ce crezi ca este bine. okay? negru este elegant! te pup. funda te rog! ca ma omor rolling on the floor

| katycc a răspuns:

Depinde de model de material.un material usor lucios ar da extraordinar intr-o seara festiva ca aceasta.si o rochie cat de cat lunga nu exagerat de scurta.
dar da ai dreptate o rochie neagra ar fi foarte frumoasa si eleganta dar sa nu fie simpla
colegele tale probabil ca si-au luat ele acea culoare si nu doresc ca si u sa ai lafel.nu te lasa influentata iti pierzi increderea in tine si nu va fi mereu cineva langa tine care sa te indrume

| KatJH a răspuns:

Poate cu paiete mai merge, dar totusi...:-\

| StupidLover a răspuns:

Negrul nu e deloc de babe! Asteapta sa vezi ca o parte din ele o sa aiba tot rochie neagrawinking

| crazy125 a răspuns:

Nu este de babe.Conteaza sa te simti tu bine in ea nu ce cred ele.

| miha01 a răspuns:

Salut! Parerea mea ca o rochie neagra acoperita de paiete nu-i deloc simpla si de babe, conteaza foarte mult cum o vei aceesoriza! O pereche de pantofii inalti de o culoare deschisa ( o culoare care iese in evidenta) nu ma pot pronunta sigur si sa se potriveasca perfect tinutei tale pentru ca nu-mi dau seama cum ar arata rochia... dar in princiupiu asta ar fi : aceesoriile! Distractie placuta

| MâţăCuPurici a răspuns:

Eu zic sa porti ceea ce vrei tu, ceea ce iti place si iti sta bine. probabil rochita e foarte frumoasa si ele sunt invidioase happy

| kidu_6779 a răspuns:

Mi se pare foarte ok.
Negrul inspira mereu eleganta ...si mai ales la banchet.
Daca o asortezi cum trebuie...vei avea o tinuta excelenta.
[Ps...si eu am fost tot in negru si a iesit super]
Succes si distractie placuta.happy

| PrsRaluca a răspuns:

Nu e nimic in neregula cu asta. E adevarat ca e o culoare mai formala, dar sugereaza de asemenea eleganta si te face sa arati mai slaba. O poti asorta cu zambetul tau frumos si molipsitor, iar atunci nu va mai crede nimeni ca e "de baba". big grin
Nu trebuie sa iei in seama parerile lor, tinand cont de faptul ca inca nu au vazut rochia. Probabil ca vor zice altceva cand o vei purta si vor vedea ce bine sta pe tine.winking Si chiar daca nu va fi asa, tu oricum trebuie sa te mandresti cu aceasta tinuta, pentru ca cea mai importanta e parerea ta si increderea de sine.
Eu de exemplu am purtat la banchet o rochie gri, impreuna cu o esarfa neagra cu paiete, iar toata lumea a apreciat. Deci capul sus!

| A98 a răspuns:

Teo 92 are dreptate este o culoare eleganta si tu le asculti pe ele care habar nau de moda!

| dianaprintesa a răspuns:

Eu spun ca daca e pana in genunchi e cool si imi place iar daca e dupa genunchi mmmmmmmmmmmmmmm nu prea e pe gustul meu. funda? plisssss

| any1508 a răspuns:

Sallut.sa stii ca si eu mi-am luat o rochie neagra(am banket anul asta) iar prietenelor mele lea placut fooarte mult mie imi place sa ma imbrak cau vreau eu nu cum spun altii ca e super. tu faci ce vrei :*

| LorenaRatio a răspuns:

Negrul e elegant si te face mai slaba!
Bafta!

| deea_1687 a răspuns:

Negrul nu este de babelaughing. Negrul se poarta acum e la moda...nu le baga in seamaoh go on... Uite de exemplu eu am fost sambata trecuta la o logodna intr-o rochita neagra si nimeni nu a zis nimic din contra nu am fost singura care sa imbracat asa. Daca tie iti place nu le baga in seama trebuie sa ti placa tie nu lortongue

| teo92 a răspuns:

Pai.eu din prisma unui baiat zic ce e foarte ok sa fie neagra.In plus as spune ca e cam cea mai eleganta culoare...vezi poate colegele sunt invidioase ca ai rochita neagra tongue.si de asta reactia...probabil daca o aveai si alba ele aveau aceeasi atitudine

| LiGaToP a răspuns:

Eu zic ca este o rochie eleganta, bineinteles depinde si pe cine sta, dar asa gandesc eu, rochia neagra este o rochie eleganta!