| Justdreams a întrebat:

Cum as putea sa imi aranjez parul ca sa am mai mult volum si cum sa fac sa stea asa sau cum sa mi-l fac ondulat, drept drept. Mentionez ca nu am placa sau ondulator dar am auzit ca se poate face cu o perie rotunda si vreau sa imi spuneti cum sau sa imi aratati. Dau funda la cel mai bun raspuns si ce-l mai folositor!

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Tapează părul, sau usucă-l cu capul în jos pentru obţinerea volumului, iar atunci sigur va sta bine.
Sau în final, foloseşte un şampon cu volum şi un balsam de păr special destinate pentru aşa ceva.
Te pup!

| Justdreams explică (pentru anonim_4396):

Daca poti sa-mi spui numele unui sampon pentru volum.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Justdreams):

Bună!
Uite unul destul de eficient
http://www.lorealparis.ro/......volum.aspx
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai auzit de aceasta perie (de la avon), o are o prietena si e foarte buna, nu mai stiu cu cat era 17 sau 27 lei, ceva de genul:
http://www.avon-shop.ro/......-6815.html
Pentru mai mult volum la par ai putea dupa ce faci baie sa iti usuci parul cu capul in jos (scuze exprimarea) :)), dar asta iti va da volum doar urmatoarea zi.
Ar mai fi tot felul de spray-uri la avon..sau cu fixativul, iti tapezi parul. exista tot felul de metode.Dar daca vrei mai mult volum nu te indrepta cu placa (sa nu iti cumperi) daca ti-l indrepti cu placa va fi drept drept si fara volum, deci trebuie sa alegi.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| ema_2625 a răspuns:

Pai faci baie si apoi pe masura ce il usuci cu feonul iti dai cu spuna si cu peria rotunda ii dai forma dorita, il tapezi putin pentru a capata volum si apoi la final il fixezi cu fixativ sa se mentina si sa nu se lase coafura.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ema_2625):

Daca mi-l fac de exemplul asta-seara asa cu peria pana dimineata ramane la fel?

| ema_2625 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti dai seama ca in timp ce dormi se mai strica putin, dar ramane cam aceeasi forma, dar pentru orice eventualitate mai te piepteni si iti dai cu putina spuma si il usuci cu peria sa ii dai iar forma a doua zi.

| ema_2625 a răspuns:

Poti folosi si un sampon pentru volum.

| Manuellllaa a răspuns:

HEI.
sa inteleg ca vrei sa iti faci parul si cu volum si ondulat si drept.

Cu volum il pooti tapa si folosii un sampon pentru volum.
Ondulat, cand ai parul ud, leagatil ud intr-un coc apoi dimineata il desfaci si sta super ondulat.
Si drept poti folosii peria si uscatorul.

Toate acestea sunt incercate de mine si da roade sa stii.Succes.

| m00n a răspuns:

Folosesti un fixativ care confera volum, il tapezi, il faci cu peria si cu uscatorul

| PupicAndreea a răspuns:

Buna! Stiu un pont si pentru volum si pentru bucle. Te piepteni in aceasta seara iti faci un coc rasucit(sa il prinzi bine sa nu se desfaca), dimineata il desfaci, il dai cu fixativ, il aranjezi putin si gata(eu am incercat si am obtinut automat volum). BAFTA!

| PupicAndreea a răspuns (pentru PupicAndreea):

Iti trebuie o perie speciala, rotunda se gaseste in catalog la avon(pur si simplu rasucesti pe perie parul si apoi dai cu fixativ sa reziste).