| DeeaDeea94 a întrebat:

Bună tuturor, ieri mi-am stors un coș pe nas iar acum dimineata m-am trezut cu o pata maro în acea zona, este o pata mare, foarte viziblilă, voi ati intalnit asa ceva? Oare o sa imi ramana semn maro? Cum as putea sa scap de ea?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. In zona respectiva s-a produs o presiune si anumite vase de sange, minuscule, au cedat. Se va forma, in timp, o coaja si daca o lasi in pace, cand va cadea coaja, se vindeca si nu vei mai vedea nimic.

| Bianca1203 a răspuns:

Acel coș s-ar putea sa fie furung, și da poți rămâne cu semn, depinde de gravitatea acelui coș mare.din cate am înțeles eu se poate scăpa dar să folosești o anumită crema sau tratament cu laserul

| DeeaDeea94 explică (pentru Bianca1203):

Mulțumesc

| Salontanul a răspuns (pentru Bianca1203):

Ce-i ala "furung"? Te refereai la 'furunc" (furuncul)?hee hee