| tl34 a întrebat:

Mi se misca un dinte si mi-e frica sa mi-l scot ce sa fac? mersi

Răspuns Câştigător
| pink10 a răspuns:

Ehhhh asta e buna! Asteapta pana se misca mai atre si dupa scoate-l! Nu te doare pentru ca e dinte de lapte si iese foarte usor! Daca vrei, spune-i mamei tale si te va ajuta ea daca tu nu vrei sa ti-l scoti! Succes :* Nu uita sa il lasi la geam ca sa vina Zana Maseluta!

6 răspunsuri:
| summertime a răspuns:

Daca acel dinte inca nu ti-a cazut,este "de lapte" stai calma, dupa cateva saptamani se va misca tare si nici nu vei simti cand il vei scoate. Daca dintele deja ti-a cazut, du-te la dentist.

| andreea95 a răspuns:

Du-te la dentist...

| CoolSaku a răspuns:

Inchide ochii, numara pana la trei si apoi trage atat de brusc incat sa te surprinzi si pe tine. Sau du-te la dentist: o sa iti faca o anestezie locala si o sa il scoata fara sa iti dai seama. Sau daca vrei o metoda mai lunga dar totusi sigura si simpla misca-l in fiecare zi din ce in ce mai mult. Asa o sa te plictisesti de el si o sa iti treaca frica, ba chiar o sa ai nervi pe el, si il scoti( stiu din propria experienta). Dar s-ar putea sa cada mai usor decat te astepti si sa te trezesti cu el in mana folosind ultima metoda.

| Weezy_5910 a răspuns:

Scoate`l normal, e mult mai bine asa si eu am patit la fel insa m-am luptat cu el si l-am scos. bafta.

| 10c12i a răspuns:

Clatinal intr-o parte si intralta in fiecare zi.si ca se misca ff tare impingel cu degetul si a cazuz.Eu asa am facut. Bafta!

| buntline a răspuns:

Foarte tare intrebarealaughing, esti fata sau baiat? scoate-l tie frica de un dinte.straight face