| RoxanaGhost a întrebat:

Parul meu natural e saten inchis.Am fost vopsita de doua ori. Odata visiniu putred si ultima data roscat aprins.M-a trasnit ideea sa ma fac blonda dar mi-e cam frica de decolorant.Am cunostinte care au avut probleme de la decolorant si nici sa stau sa ma vopsesc odata pe luna ca mi-as face mai rau. Ceva sfaturi?

1 răspuns:
| BiancaI a răspuns:

Eu am parul roșcat închis. O dată ce am vrut să mă vopsesc mi am decolorat doar jumătate de par, având parul aproape pana la fund. Nu recomand sa iti decolorezi tot parul de la rădăcina. Dacă ti neapărat să îți faci tot parul macar lasa 2 degete de la rădăcina firului tau de par. Recomand sa iti faci mai bine un ombre, sau cum am zis sa lasi 2 degete de la rădăcina. 1. Dacă persoana care iti decoloreaza parul nu e atentă la ce face si te lasa prea mult cu decolorantul pe par cel mai probabil o sa ai parul ars. 2. Dacă nu iti alegi o vopsea de calitate dupa ce se duce o sa ai parul alb. 3. Unele persoane sunt alergic la vopsea sau chiar la decolorant in momentul in care se atinge de rădăcina. Multa bafta❤