| Jenny260198 a întrebat:

Sunt o fata care adora un zambet stralucitor, si mai intai sa ma uit la altcineva cu un zambet frumos vreau sa fie al meu! Vroiam sa va intreb ce sa fac sa numai am dintii galbeni.Eu nu ii am galbeni asa dar au o nuanta si nu stiu ce sa fac.Ma SPAL DE VREO TREI ORI PE ZI CU PERIUTA si mi-o schimb ff.des si imi iau cea mai buna pasta de dintii! Sfatuiti-ma si pe mine ce sa mai fac pentru a i avea albi(in afara de lamaie si bicarbonat):* Multumesc anticipat:*

Răspuns Câştigător
| zuzu_2067 a răspuns:

Salut! In primul rind ar trebui sa stii sa te speli corect pe dinti.Chiar daca folosesti pasta buna si te speli de 3 ori pe zi, dintii tai nu se vor inalbi daca nu te speli corect.Cauta niste scheme si invata : ) Ar fi bine sa nu bei ceai negru sau cafea, sa nu fumezi.Si nu ruguma guma de mesetcat, sau bomboane.
Totusi, dintii galbeni pot fi transmisi prin ereditate.Succes,si sunt sigura ca ai un zimbet frumos : )

6 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Deci te speli in fiecare zi,insa conteaza si ce mananci si ce bei,sa nu bei mult suc iti afecteaza dinti(mai ales coca cola),sper ca nu fumezi, sa nu bei cafea. Poatea ceea este nuanta ta de alb, daca vrei sa fie albi-albi du-te la dentis insa te va costa. Daca nu vezi la farmacie ca este o crema de dinti care zice ca-ti inalbeste dintii in doar 2 saptamani de tratament dar sa stii ca este scumpa pana in 30 ron sau mai mult.

| Biu90 a răspuns:

Mergi la faramacie si gasesti multe produse de albire. speciale pentru albire.

| sabicsuu32 a răspuns:

Sincer ai putea incerca un tratament de albire pe baza de flourhappy merge:*

| lullaby57657 a răspuns:

Fa-ti un detartraj sau uite cum fac eu ca sa am dintii albi
1.imi schimb periuta o data la o luna
2.imi i-au pasta colgate
3.in fiecare dimieata ma spal pe dinti 2 mninute si dupa aia dau cu ata dentara apoi apa de gura
sper ca ti-am fost de ajutor. funda? laughing

| Oάηά_1252 a răspuns:

Freaca-i cu sare!

| CynthiaAlyssa a răspuns:

Parerea mea e sa mergi la un stomatologwinking