| BeautifulDays a întrebat:

Va rog, dati-mi un sfat, caci am mare nevoie. Am fost acum ceva timp cu un baiat(amandoi avem 17 ani), dar m-am despartit de el pentru ca ceva nu mergea. El era foarte inchis, nu comunicam liber, orice avea de spus imi spunea prin mesaje pe telefonul mobil sau pe mess. Si nu erau decat lucruri banale, cum ar fi un simplu:,, Succes la lucrare!", cand putea sa imi spuna in fata, ca doar eram si suntem colegi de clasa. Nu indraznea nici sa ma sarute, desi se apropia mult de mine. Cand ma suna, daca eu taceam, el nu mai zicea nimic. Pur si simplu taceam amandoi, iar ca sa evit tacerea asta, eram eu cea care tot timpul spunea cate ceva sau intrebam ceva. Nici la scoala nu socializeaza cu ceilalti colegi. Nu sunt eu foarte sociabila, dar nici nu ma inchid in mine, ci vorbesc cu mai toti colegii, ies cu fetele sa ne plimbam in pauze, nu stau in banca toata ziua. De ce m-am despartit de el? Din cauza interiorizarii lui si mai ales, pentru faptul ca intr-o seara m-am trezit cu un mesaj in care spunea ca s-a gandit sa cumpere niste prezervative( I don't want to see ), poate cine stie... El statea in timpul scolii la camin si se gandea ca poate raman la el vreodata si... straight face Nici nu pot sa ma gandesc. I-am spus clar ca NU am de gand sa imi incep viata sexuala de acum si mai ales, nu as face asta intr-o camera de camin.

El tot insista sa ne impacam, cu toate ca l-am refuzat de n ori. O prietena, careia i-am spus de ce m-am despartit de el, mi-a zis ca poate sa ma impac cu el doar daca eu vreau sa il schimb si daca tin la el. Nici ei nu i-a venit sa creada ce mi-a zis el.

As vrea sa va spun mai multe, poate si sa va dau anumite conversatii de pe mess, pentru a intelege mai bine cum,, stau lucrurile". Dati-mi add pe mess, daca doriti: beautifuldays1995

Ce ma sfatuiti sa fac?

O seara placuta tuturor!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Lasa-l linistita. E cel putin "ciudat".

| TheYonutz19 a răspuns:

Asa o fi felul lui dar poate tu il intimitezi sau nu e obijuit sa aiba o iubita in preajma lui cand este cu colegii, prietenii, si se intimideaza ...eu cred ca este prea indragostit de tine si ii se ia respitatia cand vb cu tine si nu are vorbele la el ..ar trebuie sa iesiti la un club sa va distrati, sa va faceti de cap si o sa vezai ca nu o sa mai fie asa timid