| anonim_4396 a întrebat:

Va rog foarte mult sa ma ajutati. Nu ma prea pricep. Din clasa a 3-a am observat ca sub ochi am o culoare ciudata. Un fel de violet cu rosu sau ceva de genul (uneori arata si mai rau). Si acum (voi fi clasa a 8-a) colegele tot ma intreaba ca de ce numai eu arat asa? Va rog sa va uitati la urmatoarele poze cu ochii mei:
http://i591.photobucket.com/albums/ss354/alynna54/P10100 01c.jpg
http://i591.photobucket.com/albums/ss354/alynna54/P10100 01.jpg
http://i591.photobucket.com/albums/ss354/alynna54/P10100 03.jpg

Nu stiu exact ce este pentru ca, sincer, nu ma pricep deloc. Si cum as putea scapa de aceasta problema? Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

Si eu cred ca sunt cearcane...Prin urmare iti recomand anticearcanul de la oriflame in nuanta gold, deoarece esti palida.Costa numai 8.99de lei si crede-ma :functioneaza.Si eu asta folosesc, pentru ca si eu am cearcane mai ales pe perioada scolii.Eu il folosesc uneori si pe cosuri sau pe zonele cu problema ale fetii.

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

E posibil sa fie niste cearcane, dar e posibil sa fie si simptom pentru o boala. Ai fost vreodata la un control medical general? Unele boli de inima au asemenea simptome. Mergi la un medic... fa un control amanuntit.

| adyth a răspuns:

Cearcane.stai linistita. apare de la oboseala, sau poate esti si un pic anemica...de asemenea cearcanele apar si inainte sau in timpul menstruatiei.
eu n'as tinti chiar la o boala, nu te alarma asa tare happy
toate avem asa ceva.
chiar si baietii oh go on

| adyth a răspuns:

Poate ca asa esti tu, mai palida thinking

| verona333 a răspuns:

Eu cred ca totusi ai ceva, sora mea de exemplu se invinetea sub ochi atunci cind se imbolnavea, si s-a dovedit ca avea o pelonefrita la rinichi, cind ii aparea asa sub ochi mama mea stia ca are deja vreo complicatie de la raceala si o ducea imediat la nefrolog.La tine poate e altceva, dar mai bine treci un control ca sa te linistesti, sau poate asa esti tu mai speciala.

| BuMeRaNg a răspuns:

Si eu am asa ceva si de cele mai multe ori cand intreb alte persoane despre asa ceva imi spun ca nu sunt decat simple cearcane...acum nu stiu care este adevarul dar...nu mam ingrijorat niciodata de chestiunea asta.laughing...cred ca o sa treaca...