| MIRU8923 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati!
Acum 2 saptamani am aflat ca am paduchi si am folosit samponuri si spreiuri speciale, dar inca mai am.Eu am parul foarte des si lung deci imi este greu. Am folosit si peria speciala si nu vreau sa ma tund.
Daca stiti o modaliate eficienta va rog frumos sa ma ajutati si pe mine.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu am auzit ca daca te vopsesti poti scapa de ei. Practic chimicalele din vopsea omoara paduchii. Asta e recomandata si de medici.

| Antopuff a răspuns:

Trebuie luat cam fiecare fir in parte si eliminate ouale alta sansa nu ai. Samponul nu iti elimina singur ouale ci doar ii omoara pe cei vii.

| Directioner99 a răspuns:

Cand am fost mica am avut si eu.sa ti zic cum am scapat fara sa ma tund sau altceva. bunica mea m-a curatat de oua in par apoi m-a spalat pe cap cu un sampon special de paduchi de la plafar sau magazin naturist, dupa ce mi-a aplicat samponul pe par mi-a pieptanat parul cu un pieptan "mai rau" iar ce se lua din par dadea in chiuveta... apoi m-a clatit pe par si am scapat de paduchi.

| Ionut_Pavel_1993 a răspuns:

Poti incerca si acest dispozitiv electronic. https://www.scule-austria.ro/......-comb.html