| catalina344 a întrebat:

Bună, vă rog să mă ajutați și pe mine sunt sunt vopsită brunetă de mai bine de 1 an ultima dată a fost acum luna asta vreau să mă vopsesc ginger idea e ca vreau să o fac acasă cele care au încercat sau pot să ajute cu un sfat vă rog să o facă, ce decolorant recomandați?

2 răspunsuri:
| Dandinelle a răspuns:

Imi pare rau, dar nu e indicat absolut deloc sa te decolorezi acasa, dupa ce ai fost vopsita o culoare inchisa. Mai bine mergi la salon, risti foarte mult sa-ti arzi parul si scalpul, deoarece nu stii exact ce procent de oxidant sa folosesti. Trebuie sa stii ce culoare erai inainte si sa faci anumite calcule + negrul iese greu, ar trebui in etape scoasa culoarea.

| catalina344 explică (pentru Dandinelle):

De asta mi e frică să nu îl ard am văzut un remover d la loncolor din cate am înțeles nu acționează la fel de abuziv ca și pudra, dar probabil nu o să îmi scoată negrul din păr într-o bază mai deschisă, vreau să încerc ceva măcar să-l mai deschid puțin m-am plictisit de negru dar nici nu vreau să-l ard e lung și voluminos chiar dacă e vopsit e foarte sănătos