| Pasandra6281 a întrebat:

Vreau sa îmi pun aparat dentar fix, dar nu stiu cat de scumpa este activarea(pe care cred ca trebuie sa o faci o data pe luna). Ajutați-ma, va rog!

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

La majoritatea cabinetelor este 50 de lei activarea, si la majoritatea pacientilor se face la 6 saptamani.

| WhiteLife a răspuns:

Depinde foarte mult, pentru că uneori s-ar putea sa pice bracketii, costa sa fie puși, alte ori schimba arcul, poate pune un inel. Undeva in jur de 50 de lei ar fi media. Sunt și ortodontic care spun un preț inițial și activările intra în prețul respectiv. La început vor fi undeva la 3 saptamani, apoi și la 4-5.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine era 50 de lei, dar mergeam la doua saptamani!

| patrik986 a răspuns:

O arcada este 50 de lei, deci daca ai aparat si sus si jos ar veni 100 de lei pe lună, depinde de ortodont.