| Vladka a întrebat:

Vreau sa incep sa am grija dde tenul meu putin mai intens.Am 15 ani si + la aceasta am pistrui multi si bine definiti si pucte negre in jurul nasului.Am vizionat pe youtube ca sucul de lamie ajuta la indepartrea pistruillor, iar uleiul de ricin ajuta mult la ten si eu mi-am facut un mic plan pentru curatarea tenului meu:
1 imi curat fata bine cu un gel de curatare
2 apoi aplic putin ulei de ricin si apoi clatesc
3 adaug suc de lamie pe o discheta si sterg bine fata cu ea
4 aplic crema hidratanta
Cam acesta este planul meu, daca nu e bine va rog sa imi oferiti citeva idei sau citiva pasi pentru un ten curat si fara pistrui.Multumesc mult si ofer si funda!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă pistruii în pace, nu mai aplica pe față creme hidratante, ai numai 15 ani. Îmbătrânești tenul!
Este suficient un tonic antiseptic și ulei de migdale dulci/măsline pentru hidratare.
Pistruii pot să "dispară" până la vârsta de 18-20 de ani.
Pa, pa.

| ღLiFeHaSMeAiNgღ a răspuns:

Http://www.ecuisine.ro/stil-ecuisine/dieta-frumusete/masti-pentru-ten-curat
Pentru puncte negre:
http://healthy.kudika.ro/......negre.html
Cremele lasa-le deoparte si foloseste cateva masti homemade hidratante inloc : http://www.unica.ro/......23372.html
Sper ca ti-am fost de folos!