| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu cateva sfaturi in ceea ce priveste imbracamintea. Am 23 de ani si nu mai stiu deloc cum sa ma imbrac, mai ales acum pe timp de vara. Plus ca mi-a atras cineva atentia ca nu ma imbrac bine, asa ca pentru varsta mea, mai elegant, nu ca o baba. Stiu ca nu ar trebui sa imi pese de parerea altora, dar totusi. Imi place sa fiu eleganta ca sa ma simt eu bine in pielea mea, nu pentru a atrage priviri. Voi ce spuneti? Cu ce mi-ar sta mai bine? Va multumesc!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De unde să știm cu ce ți-ar sta ție bine când nici nu te vedem... Îmbracă-te frate cum vrei și cum te simți bine, lasă-i pe ăia laughing) contează să te simți tu bine. Probabil femeia aia la vârsta ta mergea cu jumătate de kur pe afară și atunci i se pare de babă cum te îmbraci tu, nu mai asculta de toți, fiecare are propria părere despr un lucru și propriu stil, nu trebuie să ți-l schimbi tu pe al tău că are alta are părere. Dacă nu-ți place o mâncare o să începi s-o mănânci că zice x că e bună? fii serioasă.

| Bondarel99 a răspuns:

Poarta haine mai moderne, nu pantaloni largi si evazati, nu culori sterse, nu haine prea largi sau prea stramte, nu mai mult de 2 nuante la o tinuta, nu haine scamosate, uzate sau intrate la apa, nu haine demodate. Cam astea ar fi regulile la varsta tam

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu tocuri înalte o sa i ti stea bine! Poartă le.

| Andreeush a răspuns:

Depinde, e greu de zis unei persoane străine cum să se îmbrace.
Acum că e cald încearcă să porți rochițe, pantaloni scurți, haine care să îți fie comode, care să se potrivească stilului tău și care să îți placă.

| johnnny123 a răspuns:

Sper că realizezi absurdul întrebării...

1) Cum ar putea niște oameni care nu te-au văzut în viața lor să știe cu ce ți-ar sta bine?

2) Spui că îți place să fii elegantă ca să te simți bine în pielea ta,
dar în același timp spui că habar n-ai să te îmbraci și ceri sfaturi. Care dintre variante este cea adevărată?

3) Dacă ți se pare că persoana care ți-a făcut observație este suficient de pricepută încât să aibă o opinie validă, de ce nu o întrebi pe acea persoană cum să te îmbraci?

| Nătărău a răspuns:

Nu te mai îmbrăca în negru.