| deea0008 a întrebat:

Buna,vreau sa ma duc la solar si nu stiu cum se procedeaza pentru prima data, cu ce crema trebuie sa ma dau si cum trebuie sa stau in solar nemiscata, sau trebuie sa ma misc habar nu am niste sfaturi mi-ar fi de folos! Dau funda celui care imi explica toata procedura. :*

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

In primul rand exista doua tipuri de solar : vertical (stai in picioare) si orizontal (stai culcat). Alegi in care crezi ca te simti mai confortabil.
Prima oara e important sa nu stai foarte mult, maxim 6 minute.
Crema folosesti doar daca vrei. Iti intensifica bronzul. Aici te ajuta fetele de la salon.
Demachiazate si dati jos bijuteriile inainte sa intri in solar. Prindeti parul sus si relaxeaza-te. Te poti misca, insa tineti ochii inchisi sau poarta ochelari speciali.

| Okkultist a răspuns:

Ai soare, ai plaja, dc sa apelezi la acle porcari? Eu era sa o patesc.
Oricum tu decizi happy
Da. Te poti misca, depinde de fiecare salon. Pe mine m-a dat cu diferite uleiuri pentru hidratare. Te duci in costum de baie pe dedesubt. Eu find baiat am mers direct in boxeri si m-a dus un amic cu masina.
laughing
Oricum cam asta este.
Depinde si de salon acum...
Dar sfatul meu este sa faci plaja, si sa ai un bronz natural de la soare.
Aparatele respective radiaza.
O zi frumoasa! happy

| Alexandra200310 a răspuns:

Eu cred ca dupa solar sa-ti dai cu crema de plaja iar inainte presupun cu crema de protectie de soare!