| miHha a întrebat:

Vreau sa merg la solar saptamana asta deoarece am un concurs, dar problema este ca sunt bolanava[sunt la menstruatie], am voie sa merg? Nu dauneaza cu nimic? Multumesc!

8 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

Nu are ce sa aiba, ciclu e perfect normal laughing
Doar ca ai nevoie de cel putin o saptamana jumate sa se cunoasca ceva bronz big grin (Daca vrei un bronz mai rapid si sanatos apeleaza la o lotiune nuantatoare sau o crema autobronzanta pe care sa o aplici amestecand-o cu o lotiune de corp simpla-asta ca sa nu te bronzezi in pete; sunt si diferite creme cu particule sclipitoare care arata foarte bine) happy

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Oricum solarul e foarte periculos pentru tine, cu atat mai mult in timpul menstruatiei. Eu te-as sfatui sa nu te duci in nici un caz la solar in timpul menstruatiei si ingeneral, sa nu faci mai mult de 2-3 sedinte de solar pe an.

| DiamondShine a răspuns:

Voi care dati sfaturile ati fost macar o singura data la solar?
La plaja ati fost?
In primul rand plaja este mai periculoasa decat solarul pentru ca razele Uv sunt necontrolate,pe cand la solar acestea sunt.
Intr-adevar, ca si la plaja, nu trebuie sa se exagereze cu expunerea la raze.
Doamna sau domnisoara care si-a dat cu parerea si a zis sa mergi o data/de doua ori pe an cred ca nu are habar ce este acela solar, sau ce este aceea o sedinta la solar, pe care ai face-o degeaba odata pe anlaughing))
Si am mai vazut o faza la care am zambit putin:"Nu cred, ca juratii de la acel concurs, sigur este vb de un miss, se va uita la tine ca esti mai bronzata ca altele"... Poti sa-mi dai exemplu de o Miss alba ca laptele?
Asa...in continuare analizam raspunsul fetei care a mers si i-a aparut o pata(la ce solar ai fost? cumva orizontal? daca da.te inteleg, deoarece acelea sunt dezinfectate, dar poate nu in totalitate, iar tu odata ce te-ai intins unde au mai stat inca 1000 de persoane cu cine stie ce ciuperci,este posibil)Insist sa folosesti solarul vertical.
Problema cu menstruatia nu are legatura cu solarul,hidrateaza-te bine cu apa inainte sa te duci,si dupa(asta pentru viitor ca deja a trecut evenimentul tau)

Este cam intarziat raspunsul meu, dar odata ce am ajuns pe pagina ta poate au mai fost si alte persoane care au ajuns aici si doresc sa afle un raspuns concret.

Deci, doamnelor si domnisoarelor, plaja ar trebui sa va sperie, nu solarul.
1.Ambele dauneaza in timp
2.Solarul te bronzeaza si iarna
3.Solarul are razele uv controlate
4.Plaja nu are razele controlate
5.Sa te exfoliezi inainte de a merge la solar pentru un bronz uniform
6.Foloseste solarul vertical pentru un bronz mai rapid(si mai igienic)

Succes si bronzeaza-te cu incredere daca esti una din fetele carora le pasa de aspectul lor zi de zi.

| Sara a răspuns:

Nu inteleg de ce menstruatia o etichetezi fiind o boala? In fine, sa trecem peste. Nu este recomandat sa te duci la solar in timpul ciclului. In primul rand, din motive de igiena si in al doilea rand, nu este indicat caci organismul tau este slabit. Du-te saptamana viitoare daca tii neaparat, eu nu pledez pentru solar deloc! Nu cred ca juratii de la acel concurs, sigur este vb de un miss, se va uita la tine ca esti mai bronzata ca altele. Feminitatea nu sta in culoarea pielii, originalitatea si naturaletea mereu au fost pe primul plan!

| Tabii. a răspuns:

Nu este bine sa te duci la solar deoarece poti face cancer de pielehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dauneaza si cu ciclu` si farahappy! Solarul dauneaza, desi sa fim serioase...toate apelam la el. Poti sa te duci...sa zicem...linistita...big grin.
:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
În perioada ciclului menstrual corpul este mai sensibil și foarte receptiv cu exteriorul.
În consecință nu este recomandat expunerea la soare sau solar, poate provoca hemoragie, și nu asta urmărești.
Pa, pa.

| fufumicutza a răspuns:

Parerea mea sa nu mergi deloc la soalr asucla ta al mine 2 ani intruna am facut solar...si acum mi-a aparut o pata alba...si mie ff frica.straight face crede-ma nu te mai duce...straight facein timpul cicluli...nu te prinde bine in plus ramai cu urmestraight face dupa aia care nu mai trec! nu mai merge deloc la solar!